НОРМИ ВИТРАТ МИЛА ТА МИЙНИХ ЗАСОБІВ
З метою приведення нормативно-правових актів Державної пенітенціарної служби у відповідність до Кримінально-виконавчого кодексу України, Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» та створення належних санітарно-гігієнічних умов для осіб, які тримаються в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, курсантів і слухачів навчальних закладів, осіб рядового і молодшого начальницького складу та працівників Державної кримінально-виконавчої служби Мін’юст наказом від 10.02.2012 р. № 233/5 затвердив:
— Норму витрат мила на туалетні, санітарно-гігієнічні потреби і миття в лазні для осіб, які тримаються в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах;
— Норму витрат мила на туалетні, санітарно-гігієнічні потреби і миття в лазні для курсантів і слухачів навчальних закладів, осіб рядового і молодшого начальницького складу та працівників Державної кримінально-виконавчої служби;
— Норму витрат мийних засобів на прання речового майна та постільних речей для осіб, які тримаються в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, та курсантів і слухачів навчальних закладів Державної кримінально-виконавчої служби.
Наказ Держдепартаменту України з питань виконання покарань «Про норми витрат мила та мийних засобів для осіб, які тримаються в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, курсантів і слухачів навчальних закладів, осіб рядового і молодшого начальницького складу та працівників Державної кримінально-виконавчої служби» від 10.11.2003 р. № 212 визнано таким, що втратив чинність.
Наказ № 233/5 набере чинності з дня його офіційного опублікування.
ЗАТВЕРДЖЕНО ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ
На виконання ч. 3 ст. 6 Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві» Кабмін постановою від 08.02.2012 р. № 84 затвердив Примірне положення про Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Відповідно до цього Положення Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф є закладом охорони здоров’я, що забезпечує на території відповідно Вінницької, Дніпропетровської, Донецької областей і міста Києва організацію та надання екстреної медичної допомоги пацієнтам і постраждалим, які перебувають у невідкладних станах, у повсякденних умовах, в особливий період та під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
У Положенні визначені основні завдання Центру, його права, джерела фінансування, обов’язки керівника та інше.
Постанова № 84 набула чинності 16.02.2012 р.
ЗАТВЕРДЖЕНО ПЕРЕЛІК ПЛАТНИХ ПОСЛУГ, ЩО МОЖУТЬ НАДАВАТИСЯ ПІДРОЗДІЛАМИ ДЕРЖІНСПЕКЦІЇ ТЕХНОГЕННОЇ БЕЗПЕКИ
Кабмін постановою «Деякі питання надання підрозділами Державної інспекції техногенної безпеки платних послуг» від 20.02.2012 р. № 110 затвердив Перелік платних послуг, що можуть надаватися підрозділами Державної інспекції техногенної безпеки.
Зазначені у цьому Переліку платні послуги надаються за письмовими запитами юридичних і фізичних осіб на договірних засадах за умови, що їх надання не суперечить та не перешкоджає основній діяльності підрозділів Держінспекції техногенної безпеки.
ЛИСТОК НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ ВІДТЕПЕР МОЖУТЬ ВИДАВАТИ Й ПРИВАТНІ ЛІКУВАЛЬНІ ЗАКЛАДИ
Наказом МОЗ від 06.12.2011 р. № 882 внесено зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455.
Відповідно до цих змін право видачі листків непрацездатності відтепер надається й лікуючим лікарям закладів охорони здоров’я незалежно від форми власності та лікарям, що провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи — підприємці.
Нагадаємо, що раніше таке право надавалося тільки лікуючим лікарям державних і комунальних закладів охорони здоров’я; лікуючим лікарям стаціонарів протезно-ортопедичних установ системи Мінпраці та соцполітики; лікуючим лікарям туберкульозних санаторіїв; фельдшерам у місцевостях, де відсутній лікар, а також на плаваючих суднах. Список цих фельдшерів затверджується щороку органами охорони здоров’я.
З набранням чинності зазначеними змінами такий список поповниться й лікарями, що проводять приватну медичну практику. При цьому, як зазначено в оновленому п. 1.6 Інструкції, видача документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність, здійснюється лікуючим лікарем (фельдшером) при пред’явленні паспорта чи іншого документа, який засвідчує особу непрацездатного, і не може бути платною послугою в закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності.
Уточнено й процедуру надання листка непрацездатності у разі його отримання не за місцем проживання. Так, відповідно до оновленого п. 1.9 Інструкції у разі вибору особою лікуючого лікаря і лікувально-профілактичного закладу не за місцем проживання чи роботи документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність, видаються за наявності заяви-клопотання особи, погодженої з головним лікарем обраного лікувально-профілактичного закладу або його заступником, засвідченої підписом та круглою печаткою відповідного лікувально-профілактичного закладу.
Наказ № 882 набрав чинності 17.02.2012 р.