Теми статей
Обрати теми

Про матеріальне забезпечення суддів під час проведення спортивних змагань

Редакція ББ
Стаття

Про матеріальне забезпечення суддів під час проведення спортивних змагань

 

Оксана ЛЕВЧЕНКО, головний спеціаліст сектора нормування бюджетних видатків та оплати праці фінансово-економічного управління Державної служби молоді та спорту

 

Матеріальне забезпечення учасників спортивних заходів державного та міжнародного рівня, які проводяться за рахунок бюджетних коштів, здійснюється відповідно до:

1) Положення про порядок проведення спортивних заходів та матеріального забезпечення радянських учасників та суддів у межах СРСР, затвердженого наказом Голови Комітету з фізичної культури та спорту при Раді Міністрів СРСР від 02.11.82 р. № 1170 (далі — Положення № 1170), що діє в межах норм, які не суперечать положенням прийнятих пізніше нормативно-правових актів;

2) постанови КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 р. № 98;

3) наказу Державного комітету України з фізичної культури і спорту «Про затвердження Норм витрат на проведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів» від 06.05.98 р. № 917 — при проведенні змагань та навчально-тренувальних зборів державного та міжнародного рівнів.

Згідно з п.п. 1.4 розд. І Положення № 1170 суддями спортивних змагань є особи, що обслуговують змагання на місці їх проведення, у складі суддівської колегії (бригади) у кількості, встановленій Положенням про відповідне змагання, згідно з правилами їх проведення з даного виду спорту.

Відповідно до п.п. 3.17 розд. ІІІ Положення № 1170, якщо спортивні заходи проводяться з виїздом тривалістю більше однієї доби, учасникам та суддям цих заходів видаються добові за час знаходження в дорозі.

При цьому із загальної кількості днів перебування на спортивному заході (визначається за позначками на посвідченні про відрядження* щодо виїзду та повернення, звіреними з датою на проїзних квитках) віднімається кількість добових раціонів харчування, отриманих безкоштовно на змаганні або зборі. Відмітка про кількість безкоштовно отриманих раціонів харчування, а також запис щодо дати прибуття на спортивний захід та вибуття з нього проставляється у посвідченні про відрядження учасників і суддів після закінчення таких заходів.

* Нагадаємо, що після викладення у новій редакції Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59 (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2011, № 15, с. 8), посвідчення про відрядження не застосовуються. Наказ ДПАУ «Про затвердження форми посвідчення про відрядження» від 28.07.97 р. № 260 втратив чинність. Наразі сума добових визначається згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документами. Проте, ураховуючи необхідність зазначення кількості безкоштовно отриманих раціонів харчування учасниками спортивних заходів, посвідчення про відрядження може бути використано для таких цілей. — Прим. ред.

У разі повернення учасників та суддів спортивних заходів без відмітки у посвідченні про відрядження щодо кількості безкоштовно отриманих раціонів харчування, під час розрахунку з ними із загальної кількості днів виключаються дні перебування їх на змаганнях або навчально-тренувальних зборах, уключаючи день приїзду на захід.

Згідно з п.п. 7.11 розд. VІІ Положення № 1170 матеріальне забезпечення членів Головної суддівської колегії, у тому числі забезпечення їх безкоштовним харчуванням, здійснюється протягом усього періоду суддівської роботи з обслуговування змагань, уключаючи підготовчий та заключний періоди, загальну тривалість яких наведено в таблиці.

 

Категорія змагань

Головний суддя

Головний суддя-секретар

Заступник головного судді

Судді-секретарі

Кількість осіб

Кількість днів усього

Кількість осіб

Кількість днів усього

Кількість осіб

Кількість днів всього

Кількість осіб

Кількість днів усього

1. Спартакіади та першості СРСР, що проводяться Спорткомітетом СРСР, міжнародні змагання

1

до 7

1

до 7

1

до 3

2

до 3

2. Спартакіади та першості союзних республік, міст Москви та Ленінграда, ЦР всесоюзних ДСТ та відомств

1

до 4

1

до 4

1

до 2

2

до 2

3. Спартакіади та першості АРСР, областей, країв, республіканських ДСТ та відомств

1

до 3

1

до 3

1

1

4. Комплексні змагання міст і районів

1

1

1

1

 

Ураховуючи сучасний державний та адміністративно-територіальний устрій України, Держмолодьспорту вважає, що:

1) рівню змагань, зазначених у рядку 1 вищенаведеної таблиці, відповідають змагання, віднесені згідно з Положенням про єдину спортивну класифікацію України, затвердженим наказом Мінсім’ямолодьспорту від 07.04.2006 р. № 1088, до І, ІІ, ІІІ, ІV рангів, а саме:

— Олімпійські, Паралімпійські, Дефлімпійські, Всесвітні ігри;

— чемпіонати світу та Європи серед спортсменів усіх вікових груп, розіграші Кубків світу та Європи, Гран-прі, Всесвітні шахові олімпіади, Всесвітні універсіади, інші міжнародні змагання, що включені до календарних планів міжнародних федерацій та федерацій інвалідів з відповідних нозологій;

— чемпіонати України, розіграші Кубків України, інші офіційні всеукраїнські змагання, що включені до календарного плану спортивних змагань України, крім змагань молодших вікових груп;

— чемпіонати України, інші офіційні всеукраїнські змагання серед спортсменів молодших вікових груп, що включені до календарного плану спортивних змагань;

2) оскільки до складу України не входять адміністративно-територіальні одиниці з таким статусом, який мали республіки колишнього Радянського Союзу, рядок 2 в сучасних умовах втрачає свою актуальність;

3) рівню змагань, зазначених у рядку 3 вищенаведеної таблиці, відповідають змагання, віднесені до V рангу (чемпіонати АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя, ФСТ і відомств, крім змагань молодших вікових груп, зональні змагання, що включені до календарного плану спортивних змагань);

4) рівню змагань, зазначених у рядку 4 таблиці, відповідають змагання, віднесені до VІ рангу (чемпіонати областей, ФСТ і відомств серед спортсменів молодших вікових груп, чемпіонати міст, районів, спортивних клубів, спортивних шкіл усіх типів, спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю та ін.).

Слід зазначити: ст. 40 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» від 24.12.93 р. № 3808-ХII передбачено, що офіційні спортивні змагання з видів спорту проводяться за правилами спортивних змагань, затвердженими з урахуванням правил спортивних змагань відповідної міжнародної спортивної федерації.

У зв’язку з цим, якщо правилами спортивних змагань відповідної міжнародної спортивної федерації та правилами спортивних змагань з видів спорту, визнаних в Україні, затвердженими центральним органом виконавчої влади у сфері фізичної культури і спорту, передбачена інша тривалість проведення змагань з відповідного виду спорту, а також тривалість підготовчого та заключного періоду роботи суддів, судді таких змагань забезпечуються харчуванням протягом усього періоду, передбаченого вищезазначеними правилами.

При цьому харчування суддям понад тривалість змагань надається тільки за умови фактичного виконання суддівської роботи.

Період суддівської роботи з обслуговування змагань Головною суддівською колегією включає:

а) до початку виступу спортсменів — роботу у складі мандатної комісії, перевірку готовності місць проведення змагань, спортивних снарядів, спортивного інвентарю, суддівської апаратури, приладів та обладнання на відповідність їх правилам змагань, унесення зауважень організаторам змагань з метою усунення недоліків;

б) у період виступу спортсменів усі дні змагань;

в) по закінченні виступу спортсменів дні роботи у складі апеляційного журі, дні роботи з проведення підсумків змагань, затвердження результатів виступу спортсменів, оформлення та видачі документації спортивним організаціям та командам, представлення підсумків змагань організації, що проводить змагання.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі