Теми статей
Обрати теми

Доплата за шкідливість учителям інформатики

Редакція ББ
Відповідь на запитання

ДОПЛАТА ЗА ШКІДЛИВІСТЬ УЧИТЕЛЯМ ІНФОРМАТИКИ

 

Світлана МЕРЕНКОВА, провідний державний фінансовий інспектор Харківської об’єднаної державної фінансової інспекції

 

Чи встановлюється доплата за шкідливі умови праці вчителям інформатики відповідно до п. 1.164 додатка 9 до Інструкції № 102?

(м. Харків)

 

Згідно зі ст. 100 КЗпП на важких роботах, на роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці, на роботах з особливими природними географічними та геологічними умовами й умовами підвищеного ризику для здоров’я встановлюється підвищена оплата праці. Перелік цих робіт визначається КМУ. Однак зазначимо, що до цього часу цей перелік КМУ не затверджено.

Гігієнічною класифікацією праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу, затвердженою заступником Головного державного санітарного лікаря СРСР від 12.08.86 р. № 4137-86 , визначено, що шкідливі умови праці характеризуються наявністю шкідливих виробничих факторів, що перевищують гігієнічні нормативи і здатні чинити несприятливий вплив на організм працюючого та/або його потомство.

Віднесення робіт до категорії із шкідливими умовами праці можливе тільки на підставі результатів атестації робочих місць за умовами праці, Порядок проведення якої затверджений постановою КМУ від 01.08.92 р. № 442.

Слід зазначити, що за умови дотримання Державних санітарних правил і норм роботи з візуальними дисплейними терміналами (ВДТ) електронно-обчислювальних машин (ЕОМ) ДСанПІН 3.3.2.007-98, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря від 10.12.98 р. № 7 (далі — Державні санітарні правила), та Правил охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин, затверджених наказом Комітету по нагляду за охороною праці України Мінпраці від 10.02.99 р. № 21, робота на персональному комп’ютері не належить до категорії зі шкідливими умовами праці. На це звертало увагу також і Мінпраці у листі від 11.04.2006 р. № 85/13/87-06.

Пунктом 5.7 Державних санітарних правил визначено три професійні групи, які за характером роботи мають шкідливі умови праці. Це, зокрема, розробники програм (інженери-програмісти), оператори електронно-обчислювальних машин, оператори комп’ютерного набору. Також слід зазначити, що в разі виконання працівником протягом дня різних видів робіт роботу за дисплеєм ЕОМ слід вважати основною, якщо вона займає не менше 50 % робочого часу (п. 5.3 Державних санітарних правил).

Отже, враховуючи, що основною роботою вчителя інформатики є викладання предмета «Основи інформатики та обчислювальної техніки», а за дисплеєм він працює не більше 50 % робочого часу, йому не встановлюється додаткова оплата за несприятливі умови праці в установах системи освіти згідно з п. 1.164 Переліку робіт з несприятливими умовами праці, який наведено у додатку 9 до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102.

Між тим згідно з п. 41 цієї Інструкції у школах, у яких створено кабінети обчислювальної техніки, учителям, викладачам та іншим працівникам, на яких покладено обслуговування цієї техніки, провадиться доплата в розмірі 5 — 10 % посадового окладу.

Конкретний розмір доплати встановлюється керівником закладу за погодженням із профспілковим комітетом з урахуванням умов, що склалися у закладі (кількості комп’ютерів, кількості осіб, які обслуговують таку техніку та ін.).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі