КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОСТАНОВИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ВІД 22 ЖОВТНЯ 2008 р. № 943
Постанова від 05.03.2012 р. № 194
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2008 р. № 943 «Про економію бюджетних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів» зміни, що додаються.
Прем’єр-міністр України М. Азаров
Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2012 р. № 194
Зміни, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2008 р. № 943
1. У постанові:
1) назву постанови викласти у такій редакції:
«Про економію державних коштів»;
2) у вступній частині слово «бюджетних» замінити словом «державних»;
3) пункти 1 — 3 викласти у такій редакції:
«1. Затвердити заходи щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, підприємств, установ та організацій, утворених у встановленому порядку органами державної влади, які використовують кошти державного бюджету, що додаються.
2. Рекомендувати з урахуванням затверджених цією постановою заходів:
органам місцевого самоврядування затвердити протягом місяця заходи щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів, передбачених для їх утримання;
правлінню Пенсійного фонду України, правлінням фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування вжити заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених на їх утримання;
суб’єктам управління об’єктами державної власності забезпечити розгляд, у тому числі на загальних зборах або засіданнях наглядових рад господарських товариств, питання щодо економного та раціонального використання державних коштів.
3. Державній фінансовій інспекції забезпечити постійний контроль за виконанням затверджених цією постановою заходів та інформувати щокварталу Кабінет Міністрів України про стан їх виконання.».
2. У заходах щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, затверджених зазначеною постановою:
1) назву та пункт 1 заходів викласти у такій редакції:
«ЗАХОДИ
щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, підприємств, установ та організацій, утворених у встановленому порядку органами державної влади, які використовують кошти державного бюджету »;
«
1. | Припинити придбання автотранспорту (крім транспортних засобів спеціалізованого призначення), меблів (крім випадків придбання меблів для новоутворених і збільшення чисельності працівників усіх бюджетних установ, а також придбання меблів для приміщень після проведення в них капітального ремонту чи реконструкції), мобільних телефонів, ноутбуків та проведення ремонтів кабінетів (крім ремонту приміщень, в яких розміщено Укрдержреєстр, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ та Держінформнауки, а також приміщень, які перебувають в аварійному стані). Для службового користування | до 1 січня 2014 р. |
»;
2) у пункті 3 слово «адміністраціях» замінити словом «службах», слова «Генеральної прокуратури України,» виключити, а слова і цифри «до 2012 року» замінити словами і цифрами «до 1 січня 2014 р.».
КОМЕНТАР РЕДАКЦІЇ
ЗАБОРОНУ НА ПРИДБАННЯ АВТОТРАНСПОРТУ ПРОДОВЖЕНО ДО 2014 РОКУ
Уряд, продовжуючи політику жорсткого обмеження витрат на утримання органів державної влади та інших державних органів, установ та організацій, утворених такими органами, які використовують кошти державного бюджету, постановою, що коментується, продовжив дію деяких заходів щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів до 2014 року. Так, мова йде про обмеження видатків, що здійснюються за рахунок державних коштів, на утримання органів державної влади та інших державних органів, підприємств, установ та організацій, утворених ними, які визначено постановою КМУ від 22.10.2008 р. № 943 (далі — постанова № 943).
Розглянемо, якими були такі обмеження до змін, унесених постановою, що коментується, до постанови № 943, та згідно зі зміненою редакцією цього документа.
До змін | Після змін |
Припинити придбання автотранспорту (крім транспортних засобів спеціалізованого призначення для потреб органів внутрішніх справ, органів та установ державної кримінально-виконавчої служби, МНС, Управління державної охорони, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держфельдслужби, автотранспорту органів рибоохорони, автотранспорту для обслуговування Апаратом Верховної Ради України іноземних делегацій та транспортних засобів для забезпечення Державним управлінням справами іноземних делегацій), меблів (крім випадків придбання меблів для новоутворених і збільшення чисельності працівників усіх бюджетних установ, а також придбання меблів для приміщень після проведення в них капітального ремонту чи реконструкції), мобільних телефонів, ноутбуків та проведення ремонтів кабінетів (крім ремонту приміщень, в яких розміщено Укрдержреєстр, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ та Держінформнауки, а також приміщень третього поверху будівлі по вул. І. Франка, 19, в якій розміщено Мінкультури) за рахунок коштів загального та спеціального фондів державного бюджету | Припинити придбання автотранспорту (крім транспортних засобів спеціалізованого призначення), меблів (крім випадків придбання меблів для новоутворених і збільшення чисельності працівників усіх бюджетних установ, а також придбання меблів для приміщень після проведення в них капітального ремонту чи реконструкції), мобільних телефонів, ноутбуків та проведення ремонтів кабінетів (крім ремонту приміщень, в яких розміщено Укрдержреєстр, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ та Держінформнауки, а також приміщень, які перебувають в аварійному стані) |
Як бачимо, раніше заборона на придбання автотранспорту не розповсюджувалась на:
— транспортні засоби спеціалізованого призначення для потреб органів внутрішніх справ, органів та установ державної кримінально-виконавчої служби, МНС, Управління державної охорони, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держфельдслужби;
— автотранспорт органів рибоохорони;
— автотранспорт для обслуговування Апаратом Верховної Ради України іноземних делегацій;
— транспортні засоби для забезпечення Державним управлінням справами іноземних делегацій.
Відомо, що починаючи з 2008 року перелік таких пільговиків постійно змінювався, а точніше — доповнювався різними органами державної влади та іншими державними органами. Тепер же постановою, що коментується, перелік таких винятків наведено без будь-яких уточнень. Отже, незалежно від того, яким органом державної влади чи іншим державним органом (підприємством, установою, організацією, що ними утворені) здійснюються видатки на придбання автотранспорту, головне, щоб це був не звичайний легковий автомобіль, а транспортний засіб спеціалізованого призначення, бо лише такий автотранспорт можна придбавати за державні кошти.
Зазначимо, що відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 р. № 2344-III транспортним засобом спеціалізованого призначення визнається транспортний засіб, який призначений для перевезення певних категорій пасажирів чи вантажів (автобус для перевезення дітей, інвалідів, пасажирів певних професій, самоскид, цистерна, сідельний тягач, фургон, швидка медична допомога, автомобіль інкасації, ритуальний автомобіль тощо) та має спеціальне обладнання (таксі, броньований, обладнаний спеціальними світловими і звуковими сигнальними пристроями тощо). Також визначення спеціалізованого автомобіля наведено Держстандартом у такому документі, як «Засоби транспортні дорожні. Типи. Терміни та визначення» (ДСТУ 2984-95), а саме: це автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів або вантажів певних категорій.
Віднесення транспортних засобів до типу автотранспорту спеціалізованого призначення здійснюється органами ДАІ згідно з Правилами державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок, затвердженими постановою КМУ від 07.09.98 р. № 1388, та зазначається у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).
Також до 2014 року продовжено заборону на здійснення видатків на придбання органами державної влади та іншими державними органами:
— меблів (крім випадків придбання меблів для новоутворених і збільшення чисельності працівників усіх бюджетних установ, а також придбання меблів для приміщень після проведення в них капітального ремонту чи реконструкції);
— мобільних телефонів;
— ноутбуків;
— проведення ремонтів кабінетів.
Разом з тим зауважимо, що винятки щодо заборони ремонту кабінетів стосуються видатків на ремонт приміщень, в яких розміщено Укрдержреєстр, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ та Держінформнауки, а також приміщень, які перебувають в аварійному стані. Тому здійснювати видатки на ремонт аварійних приміщень можна без будь-яких обмежень.
Крім того, продовжено до 2014 року заборону на придбання форменого одягу для працівників органів виконавчої влади. Винятки з цього правила стосуються органів державної виконавчої служби, органів внутрішніх справ, органів та установ державної кримінально-виконавчої служби та підрозділів податкової міліції у державних податкових службах в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державних податкових інспекціях у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя) і районах у містах, центрального управління СБУ, апарату управління Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецзв’язку і органу управління державною охороною, а також працівників центрального апарату Міноборони, МНС, Держмитслужби. Зазначимо, що раніше до цього переліку було включено Генеральну прокуратуру.
Постанова , що коментується, набрала чинності 16.03.2012 р.
Вікторія МАТВЄЄВА, економіст-аналітик