Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо нарахування ЄСВ на заробітну плату інваліда

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Серпень, 2013/№ 29
Друк
Відповідь на запитання

Щодо нарахування ЄСВ на заробітну плату інваліда

 

Який розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування застосовують роботодавці при нарахуванні заробітної плати (доходу) працюючому інваліду, якщо копію довідки про встановлення групи інвалідності надано не з першого робочого дня місяця?

 

Відповідно до абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI, із змінами та доповненнями (далі — Закон № 2464 ), платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) є роботодавці — підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФОП, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з ЄДР), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Абзацом 1 ч. 5 ст. 8 Закону № 2464 визначено, що ЄСВ для платників, зазначених, зокрема, в абз. 2 ч. 1 п. 1 ст. 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до визначеної абз. 1 п. 1 ч. 1 ст. 7 цього Закону бази нарахування ЄСВ (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників ЄСВ, з урахуванням видів їх економічної діяльності у розмірі від 36,76 до 49,7 відсотка.

Відповідно до ч. 13 ст. 8 Закону № 2464 ЄСВ для підприємств, установ та організацій, інших юридичних осіб, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41 % визначеної п. 1 ч. 1 ст. 7 цього Закону бази нарахування ЄСВ для працюючих інвалідів.

Базою нарахування ЄСВ для платників, зазначених у п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464, є, зокрема, сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» (абз. 1 п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).

Тобто ЄСВ у розмірі 8,41 % встановлено лише для підприємств, установ, організацій та інших юридичних осіб, де працюють інваліди, ця норма не поширюється на ФОП (роботодавців).

Підставою для застосування цього розміру ЄСВ є завірена копія довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності (п. 3.13 розд. III Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. № 21-5).

Слід зазначити, що на одну застраховану особу допускається декілька записів у таблиці 6 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 р. № 22-2, зокрема, якщо протягом одного звітного періоду застрахованій особі були здійснені нарахування виплат, у яких відрізняються база нарахування та розміри ставок ЄСВ.

Отже, роботодавець протягом поточного місяця до отримання завіреної копії довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності нараховує ЄСВ у розмірі від 36,76 до 49,7 % (відповідно до класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено платника).

З дати отримання такої довідки ЄСВ для працюючих інвалідів застосовується у розмірі 8,41 %.

 

За матеріалами Єдиної бази податкових знань,
розміщеної на офіційному сайті ДПСУ
www.sts.gov.ua 

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі