Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Оплата чергування вдома: як урахувати при обчисленні лікарняних

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Серпень, 2013/№ 29
Друк
Відповідь на запитання

ОПЛАТА ЧЕРГУВАННЯ ВДОМА: ЯК УРАХУВАТИ ПРИ ОБЧИСЛЕННІ ЛІКАРНЯНИХ

 

Світлана ДИМИТРЕНКО, начальник відділу вдосконалення законодавства у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування

 

Лікар-хірург працює в хірургічному відділенні (змінний режим) на ставку. Облік його робочого часу ведеться в годинах.

Крім основної ставки, лікар поза межами місячної норми робочого часу чергує вдома. Чергування вдома враховується як півгодини за кожну годину чергування та оплачується згідно з п. 5.1 Умов № 308/519.

Просимо роз’яснити, чи враховувати години чергування вдома при розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності. Якщо так, то в якому розмірі?

(м. Луганськ)

 

Середня заробітна плата для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності розраховується відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Розрахунок здійснюється виходячи з нарахованої зарплати за видами виплат, що включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР, та підлягають обкладенню податком на доходи фізосіб, на які нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (п. 7 Порядку № 1266).

Якщо робочий час підсумовується або його облік ведеться в годинах, для розрахунку лікарняних застосовується середньогодинна заробітна плата, що обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати на кількість відпрацьованих застрахованою особою годин за розрахунковий період (пп. 15, 16 Порядку № 1266).

Тому для того, щоб відповісти на запитання читача, спершу слід розібратися з характером здійснення чергувань удома та особливостями їх оплати.

Керівник закладу охорони здоров’я має право залучати медичний персонал до чергувань удома з оплатою праці в порядку, установленому п. 5.1 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

Чергування здійснюються як у межах місячної норми робочого часу відповідних працівників за обліковий період, так і поза її межами.

Згідно з пп. 8, 12 Переліку робіт, які не є сумісництвом, затвердженого спільним наказом Мінпраці, Мінфіну та Мін’юсту від 28.06.93 р. № 43, чергування медичних працівників понад місячну норму робочого часу не є сумісництвом та здійснюється залежно від характеру робіт як в основний час, так і поза його межами.

Чергування вдома в денний та нічний час ураховується як півгодини за кожну годину чергування та оплачується виходячи з посадового окладу, визначеного згідно з пп. 2.1, 2.2 Умов № 308/519, з урахуванням підвищення за кваліфікаційну категорію.

З викладеного вище можна зробити висновок: оскільки чергування вдома входить до посадових обов’язків медичних працівників, то години такого чергування включаються до кількості відпрацьованих годин за розрахунковий період для оплати лікарняних у тому розмірі, в якому вони оплачені. Наприклад, згідно з графіком в одному з місяців медпрацівник чергував удома 80 год., із них оплачено 40 год. (п. 5.1 Умов № 308/519). Отже, до розрахункового періоду слід уключити 40 год. чергувань. Щодо оплати праці за години чергувань, то вона включається до розрахунку на загальних підставах як складова фонду оплати праці, з якої утримується єдиний внесок та податок на доходи фізосіб.

Згідно з абз. 5 п. 5.1 Умов № 308/519 у разі виклику працівника під час чергування (до закладу, на місце події та додому до хворого) час, витрачений на виклик, оплачується за фактично відпрацьовані години з розрахунку посадового окладу працівника, установленого штатним розписом, зі збереженням діючого порядку оплати праці працівників охорони здоров’я в нічний час. У зв’язку з тим, що час, витрачений на виклик, оплачується в іншому порядку, ніж чергування вдома, то й час виклику виключається із загального часу чергування вдома та оплачується згідно з абз. 5 п. 5.1 Умов № 308/519.

У цьому випадку години, витрачені на виклик, також уключаються до кількості відпрацьованих годин за розрахунковий період.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі