Теми статей
Обрати теми

За рахунок яких коштів повинні проводитись обов’язкові медичні огляди

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Березень, 2013/№ 9
Друк
Відповідь на запитання

ЗА РАХУНОК ЯКИХ КОШТІВ МАЮТЬ ПРОВОДИТИСЬ ОБОВ’ЯЗКОВІ
МЕДИЧНІ ОГЛЯДИ

 

Тетяна РЯБУХА, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»

 

Відповідно до постанови КМУ «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок» від 23.05.2001 р. № 559* витрати закладів охорони здоров’я, пов’язані з проведенням обов’язкових медичних оглядів працівників бюджетних установ та організацій, покриваються за рахунок коштів, передбачених кошторисом на утримання відповідного закладу та установ охорони здоров’я. Водночас же час згідно зі ст. 17 Закону України «Про охорону праці» та ст. 169 КЗпП роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити фінансування медичних оглядів своїх працівників.

У зв’язку з цим виникло запитання: за рахунок яких коштів повинні проводитись медичні огляди працівників бюджетних установ та організацій?

(Київська обл.)

 

Згідно з п. 2 постанови № 559 витрати закладів та установ охорони здоров’я, пов’язані з проведенням обов’язкових медичних оглядів працівників бюджетних установ та організацій, покриваються за рахунок коштів, передбачених кошторисом на утримання відповідного закладу та установи охорони здоров’я.

Постановою № 559 затверджено Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам. Якщо на працівника відповідної бюджетної організації розповсюджується дія цього Переліку, то обов’язковий медогляд такого працівника проводиться за рахунок коштів лікувально-профілактичної установи, яка безпосередньо здійснює медогляд.

Слід також зазначити, що відповідно до п. 2 постанови № 559 працівники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності відшкодовують вартість бланка особистої медичної книжки закладам та установам охорони здоров’я, які проводитимуть обов’язкові медичні огляди при проходженні попереднього профілактичного медичного огляду до прийняття на роботу, та у разі необхідності отримання нового бланка цієї книжки у зв’язку з його втратою, зіпсуттям або неможливістю подальшого використання придбавають зазначений бланк за власні кошти в організаціях, уповноважених реалізовувати бланки суворої звітності.

Дійсно, у ст. 169 КЗпП та ст. 17 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.92 р. № 2694-XII зазначено, що власник або уповноважений ним орган зобов’язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

До речі, у п. 2 постанови № 559 також визначено, що обов’язкові медичні огляди проводяться за рахунок роботодавців (підприємство, установа, організація або фізична особа — суб’єкт підприємницької діяльності, що використовують працю найманих працівників).

Але ця норма не поширюється на обов’язкові медичні огляди працівників бюджетних установ, які передбачені вищезазначеним Переліком.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі