Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо виправлення помилок у податковій декларації зі збору за спеціальне використання води

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Листопад, 2013/№ 41
Друк
Відповідь на запитання

ЩОДО ВИПРАВЛЕННЯ ПОМИЛОК У ПОДАТКОВІЙ ДЕКЛАРАЦІЇ ЗІ ЗБОРУ
ЗА СПЕЦІАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ВОДИ

 

Чи подається уточнююча податкова декларація зі збору за спеціальне використання води, якщо у звітній податковій декларації невірно заповнено колонки 10 та 11, та чи застосовуються в такому випадку штрафні санкції?

 

Відповідно до п. 328.2 ст. 328 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ) платники збору обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формою, встановленою в порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ.

Порядок самостійного виправлення помилок, що містяться у раніше поданій платником податку податковій декларації, визначено ст. 50 ПКУ.

У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, за винятком випадків, установлених п. 50.2 ст. 50 ПКУ:

а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

Форма податкової декларації збору: за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектро-станціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар’єрної, шахтної, дренажної води затверджена наказом Мінфіну від 21.12.2012 р. № 1403 (далі — декларація).

Залежно від виду водних об’єктів (загальнодержавного або місцевого значення) у колонці 10 декларації зазначається сума нарахованого збору за фактичний обсяг використаної води з водних об’єктів загальнодержавного значення, а у колонці 11 декларації — сума нарахованого збору за фактичний обсяг використаної води з водних об’єктів місцевого значення. У колонці 9 декларації зазначається загальна сума нарахованого збору, яка складається з показників колонки 10 або колонки 11 або сумарного значення колонок 10 та 11.

Таким чином, якщо у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданих податкових деклараціях зі збору за спеціальне використання води (в тому числі у колонках 10 та 11), він зобов’язаний уточнити показники попередніх звітних періодів шляхом подання уточнюючої декларації або шляхом зазначення уточнених показників як у складі звітної, звітної нової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

У разі самостійного виявлення платником податків факту заниження податкових зобов’язань минулих податкових періодів платник зобов’язаний на підставі п.п. «а» п. 50.1 ст. 50 ПКУ або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3 % від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку; або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на підставі п.п. «б» п. 50.1 ст. 50 ПКУ на суму штрафу у розмірі 5 % від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку та на підставі п.п. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 ПКУ нарахувати пеню на суму заниження за весь період заниження із розрахунку 120 % річних облікової ставки Національного банку України, що діє на день заниження.

 

За матеріалами Бази знань, розміщеної
 на офіційному сайті Міністерства доходів
 і зборів України http://minrd.gov.ua 

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць