Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Оплата праці працівників територіального центру

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Жовтень, 2013/№ 37
Друк
Відповідь на запитання

ОПЛАТА ПРАЦІ ПРАЦІВНИКІВ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ

 

Алла ЛИТВИН, заступник директора Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці — начальник відділу державного регулювання заробітної плати в бюджетній сфері

 

Територіальний центр соціального обслуговування населення просить надати роз’яснення щодо питань оплати праці працівників, а саме:

1. Чи має право перукар терцентру на підвищення посадового окладу в розмірі:

— 20 % — за обслуговування осіб зі значно зниженою руховою активністю та ліжкових хворих, якщо при цьому другу половину дня він обслуговує осіб ІV, V груп рухової активності вдома;

— 15 % — у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці?

2. На посаду організатора культурно-дозвіллєвої діяльності прийнято працівника з вищою педагогічною освітою. Яким має бути його тарифний розряд та чи має він право на надбавки як педагог?

(Миколаївська обл.)

 

1 . Питання оплати праці працівників закладів соціального захисту населення, у тому числі територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (далі — терцентр), визначені Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затвердженими спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

Оплата праці працівників здійснюється за фактично відпрацьований час виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) з урахуванням підвищень, доплат та надбавок, передбачених чинним законодавством (п. 1.5 Умов № 308/519). Підстави для підвищення посадових окладів у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці наведені в п.п. 2.4.5 Умов № 308/519.

Підвищення за п. 8 п.п. 2.4.5 Умов № 308/519.

На цій підставі підвищуються посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ соціального захисту населення, які безпосередньо обслуговують осіб зі значно зниженою рухливою активністю та ліжкових хворих, на 20 %.

До таких працівників належать: соціальні працівники, соціальні робітники, середній персонал (наприклад, сестра медична з масажу, сестра медична з лікувальної фізкультури тощо) та молодший медичний персонал (наприклад, молодші медичні сестри з догляду за хворими тощо), які безпосередньо обслуговують зазначений контингент підопічних незалежно від кількості таких підопічних (див. лист Мінпраці від 30.08.2010 р. № 678/13/155-10).

Конкретний перелік посад працівників затверджується керівником установи за погодженням з профспілковим комітетом залежно від функціональних обов’язків та роботи у шкідливих та важких умовах праці (п. 8 п.п. 2.4.5 Умов № 308/519). Відповідальність за достовірність характеристик умов праці працівників на робочих місцях несе керівник структурного підрозділу.

Зауважимо: законодавчо обсяг роботи в таких умовах, що дає право на підвищення посадового окладу, не встановлено. Його визначає керівник установи спільно з профспілковим комітетом. Ураховуючи, що перукар терцентру зайнятий обслуговуванням осіб зі значно зниженою руховою активністю та ліжкових хворих, керівник терцентру за погодженням з профспілковим комітетом має право включити його посаду до переліку посад працівників, оклади яких підвищуються на підставі п.п. 2.4.5 Умов № 308/519.

Підвищення за п. 1 п.п. 2.4.5 Умов № 308/519.

На цій підставі працівники терцентрів, які обій­мають посади, визначені п.п. 2.6 додатка 3 до Умов № 308/519, мають право на підвищення посадових окладів (ставок) на 15 % у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці. Посада перукаря в ньому відсутня. Отже, працівник, який її обіймає, права на підвищення посадового окладу на підставі п. 1 п.п. 2.4.5 Умов № 308/519 не має.

2. Змінами № 2 до Класифікатора професій ДК 003:2005, затвердженими наказом Держспоживстандарту від 29.01.2007 р. № 4, професійну назву роботи «Культорганізатор» з кодом «3474» змінено на «Організатор культурно-дозвіллєвої діяльності» зі збереженням коду. У чинному Класифікаторі професій ДК 003:2010, затвердженому наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. № 327 (далі — Класифікатор професій ДК 003:2010), передбачена професійна назва роботи «Організатор культурно-дозвіллєвої діяльності».

Згідно з Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963, тільки культорганізатор (тобто організатор культурно-дозвіллєвої діяльності) закладів освіти є педагогічним працівником.

Отже, організатор культурно-дозвіллєвої діяльності терцентру не є педагогічним працівником (навіть за наявності педагогічної освіти), тому права на доплати та надбавки, передбачені для педагогічних працівників, він не має. Оплата праці такого працівника визначається згідно з Умовами № 308/519.

Конкретний тарифний розряд для працівника, який обіймає посаду організатора культурно-дозвіллєвої діяльності, Умовами № 308/519 не визначений. Водночас Класифікатором професій ДК 003:2010 професійна назва посади «Організатор культурно-дозвіллєвої діяльності» за кодом «3474» належить до категорії «фахівці». Тому посадовий оклад такого працівника визначається згідно з п. 4 п.п. 2.2.21 Умов № 308/519, а саме: фахівцям І категорії встановлюється 8-й тарифний розряд; ІІ категорії — 7-й; без категорії — 6-й.

Надбавка за вислугу років організатору культурно-дозвіллєвої діяльності терцентру встановлюється на підставі Порядку виплати надбавки за вислугу років працівникам державних та комунальних установ соціального захисту населення, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 15.06.2011 р. № 239.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі