(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 32/1
  • № 32
  • № 31
  • № 30
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
14/19
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Серпень , 2014/№ 29

Медсестру переведено на посаду сестри медичної загальної практики — сімейної медицини: що з кваліфікаційною категорією

http://tinyurl.com/y6zemoq3
Працівниця обіймала посаду сестри медичної дитячої поліклініки. У червні 2011 року їй присвоєно І кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Сестринська справа». Посвідчення про присвоєння категорії дійсне до 24.06.2016 р. З 01.04.2013 р. заклад охорони здоров’я реорганізувався в Центр ПМСД, унаслідок чого працівниця переведена на посаду сестри медичної загальної практики — сімейної медицини. Який тарифний розряд їй потрібно встановити?

Згідно з п. 1.4 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці і МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519), посадовий оклад (тарифну ставку) медпрацівникам установлюють залежно від кваліфікаційної категорії.

Важливо! Посадовий оклад установлюють з урахуванням кваліфікаційної категорії за умови роботи за тією спеціальністю, за якою її присвоєно (п. 5 п.п. 2.4.1 Умов № 308/519).

Тому під час переходу медпрацівника на іншу спеціальність кваліфікаційну категорію за ним не зберігають.

Номенклатура спеціальностей молодших спеціалістів з медичною освітою, затверджена наказом МОЗ від 23.11.2007 р. № 742, передбачає спеціальність «Сестринська справа».

Атестацію за цією спеціальністю проходять молодші спеціалісти з медичною освітою, які працюють на посадах сестер медичних усіх найменувань (крім сестер медичних операційних і сестер медичних — анестезіологів), усіх типів закладів (п. 4.10 Положення про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою, затвердженого наказом МОЗ від 23.11.2007 р. № 742).

Отже, як медсестра, так і медсестра загальної практики — сімейної медицини, проходять атестацію на отримання кваліфікаційної категорії або підтверджують наявну за спеціальністю «Сестринська справа».

Увага! Згідно з виноскою «*» до п.п. 2.2.8 Умов № 308/519 сестрам медичним, призначеним на посади сестер медичних загальної практики — сімейної медицини, зберігають протягом 3 років кваліфікаційну категорію за спеціальностями «лікувальна справа», «лікувальна справа (невідкладні стани)», «акушерська справа», «сестринська справа», «сестринська справа (операційна)».

У вашому випадку медсестра мала I кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Сестринська справа». Її тарифний розряд визначався за 8-м тарифним розрядом згідно з п.п. 2 п.п. 2.2.8 Умов № 308/519.

При переході на посаду сестри медичної загальної практики — сімейної медицини працівниці протягом 3 років зберігають І кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Сестринська справа» і встановлюють 9-й тарифний розряд згідно з п.п. 1 п.п. 2.2.8 Умов № 308/519.

Під час переходу медсестри на посаду медсестри загальної практики — сімейної медицини для подальшої роботи їй необхідно пройти курси спеціалізації (підвищення кваліфікації) за профілем роботи.

Через 3 роки після призначення на посаду медсестри загальної практики — сімейної медицини, тобто до 01.04.2016 р., вона повинна пройти атестацію на підтвердження наявної категорії, або їй може бути присвоєна вища кваліфікаційна категорія.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
медсестра, кваліфікація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті