(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 30
  • № 29
  • № 28/1
  • № 28
  • № 27
  • № 26
  • № 25
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
14/18
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Серпень , 2014/№ 31

Обчислюємо стаж для виплати надбавки за вислугу років

Педагогічного працівника прийнято на роботу 01.09.2011 р. Підкажіть, з якого місяця потрібно встановити йому надбавку за вислугу років — з вересня чи жовтня 2014 року?

Згідно зі ст. 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.91 р. № 1060-XII надбавка за вислугу років є обов’язковою виплатою, гарантованою державою педагогічним та науково-педагогічним працівникам. Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників затверджено постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963.

Надбавку за вислугу років нараховують щомісячно у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи в таких розмірах: понад 3 роки — 10 %, понад
10 років — 20 %, понад 20 років — 30 %.

Умови виплати надбавки за вислугу років регулює Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затверджений постановою КМУ від 31.01.2001 р. № 78 (далі — Порядок № 78).

Важливо! Зміна розміру надбавки за вислугу років провадиться з місяця, наступного за місяцем, коли виникло таке право, якщо документи, необхідні для своє­часного і правильного обчислення стажу, перебувають у навчальному закладі, або з дня подання таких документів працівником (п. 7 Порядку № 78).

У цьому випадку до 01.09.2011 р. у працівника стажу педагогічної роботи не було. Розрахунок стажу для встановлення йому надбавки за вислугу років розпочато з 01.09.2011 р., отже, саме 31.08.2012 р. працівник мав стаж педагогічної роботи 1 рік.

Відповідно з 01.09.2014 р., коли стаж педагогічної роботи становитиме понад 3 роки, у педагога настане право на надбавку за вислугу років у розмірі 10 % посадового окладу. З урахуванням п. 7 Порядку № 78 встановити працівнику надбавку за вислугу років потрібно з місяця, наступного за місяцем, коли виникло таке право, тобто в цьому випадку — з жовтня 2014 року.

вислуга років, стаж, надбавки додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті