Міндоходів затвердило нову звітність з ПДВ
Міндоходів наказом від 13.11.2013 р. № 678 затвердило:
— податкову декларацію з податку на додану вартість;
— уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок;
— розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України;
— Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.
Окрім цього, Мінфін наказом від 13.11.2013 р. № 944 визнав таким, що втратив чинність, свій наказ «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» від 25.11.2011 р. № 1492.
З 1 січня — новий реєстр виданих та отриманих податкових накладних
Міндоходів наказом від 25.11.2013 р. № 708 затвердило нову форму реєстру податкових накладних та Порядок заповнення такої форми.
Будь-яких суттєвих відмінностей від мінфінівських аналогів ані власне форма (за винятком грифа «затверджено»), ані порядок не містять.
Затверджено Інструкцію про порядок обліку підручників у бібліотечних фондах навчальних закладів
МОН наказом від 02.12.2013 р. № 1686 затвердило Інструкцію про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I — II рівнів акредитації.
Ця Інструкція встановлює єдині вимоги до комплектування та обліку підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I — II рівнів акредитації державної і комунальної форм власності, що використовують у навчально-виховному процесі підручники і навчальні посібники для загальноосвітніх навчальних закладів.
Документом встановлено, що безпосередньо роботу з комплектування та обліку підручників і навчальних посібників повинен здійснювати бібліотекар навчального закладу, а у разі його відсутності — інша особа, визначена керівником навчального закладу.
Наказ № 1686 набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Затверджено Методику розрахунку вартості надання послуг у сфері культури
Мінкультури наказом від 28.11.2013 р. № 1222 затвердило Методику розрахунку вартості надання послуг у сфері культури.
Методика визначає механізм формування вартості надання безоплатних послуг, що надаються державними та комунальними закладами культури, які утримуються за рахунок бюджетних коштів.
Заклади культури повинні самостійно розраховувати вартість безоплатних послуг на плановий рік.
Методикою передбачено, що складовими вартості безоплатної послуги є:
— витрати на оплату праці працівників, які безпосередньо надають безоплатні послуги;
— нарахування на оплату праці відповідно до законодавства;
— витрати на оплату комунальних послуг та енергоносіїв у межах встановлених норм споживання;
— безпосередні витрати та оплата послуг інших організацій, товари чи послуги яких використовуються при наданні безоплатних послуг;
— знос (амортизація) необоротних активів, що використовуються для надання безоплатних послуг;
— індексація заробітної плати, інші витрати відповідно до чинного законодавства.
Вартість безоплатної послуги розраховується на підставі економічно обґрунтованої вартості послуги з урахуванням необхідності сплати обов’язкових податків, платежів, зборів відповідно до Податкового кодексу України та з урахуванням положень (стандартів) бухгалтерського обліку.
Перелік статей калькуляції і склад витрат, що входять до таких калькуляційних статей, кожний заклад культури встановлює самостійно та визначає їх у наказі про облікову політику закладу культури.
Вартість безоплатної послуги визначається виходячи з розрахунку витрат, пов’язаних з її наданням.