Строки подання звітності та сплати ПДВ у жовтні
Державна фіскальна служба у роз’ясненні від 14.10.2014 р. звернула увагу на строки подання звітності та сплати ПДВ у жовтні.
Так, суб’єкти господарювання, які звітують з ПДВ помісячно, податкову декларацію за вересень 2014 року мають подати до 20 жовтня 2014 року включно. А сплатити податкові зобов’язання, зазначені у поданій податковій декларації, потрібно до 30 жовтня 2014 року включно.
Також разом із декларацією потрібно подати копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді за вересень 2014 року. Це стосується і платників ПДВ, які звітують поквартально. Вони теж повинні щомісячно (в терміни, що передбачені для подання податкової звітності, — календарний місяць) подавати копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді.
Відповідна норма визначена п. 49.18 ст. 49 та п. 57.1 ст. 57 розд. II, п. 201.15 ст. 201 розд. V Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI, зі змінами та доповненнями.
Думали, думали і, нарешті, придумали: як будемо звітувати з військового збору
Військовий збір існує ось уже як три місяці, а відповідної форми звітності Державна фіскальна служба (ДФС) досі так і не надала. При цьому чутки ходили різні, в тому числі йшлося про розробку нової форми звітності.
Але не так давно ДФС розмістила на своєму офіційному сайті проект нової форми Податкового розрахунку сум доходу, сплаченого на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, яка передбачає відображення податковим агентом загальної суми доходу, з якого утримано військовий збір.
Коли його втілять у життя, не відомо, але на офіційних сайтах територіальних органів ДФС у Львівській та Закарпатській областях з’явилася наступна інформація.
До набрання чинності новою формою звітності Податковий розрахунок сум доходу, сплаченого на користь платників податку, і сум утриманого з них податку потрібно подавати за діючою формою № 1ДФ, затвердженою наказом Міндоходів від 21.01.2014 р. № 49.
Після прийняття нової форми розрахунку податкові агенти будуть зобов’язані за ІІІ квартал 2014 року подати новий і в оновленій формі уточнюючий податковий розрахунок із зазначенням загальної суми нарахованих у звітному періоді доходів у вигляді процентів та доходів і загальної суми утриманого з них військового збору.
У зв’язку з тим, що вимога до податкового агента подавати новий звітний (уточнюючий) розрахунку виникла не з його вини та не має на меті виправлення помилок, що призвели до зменшення або збільшення податкових зобов’язань платника податку, або до зміни платника податку, то штрафні санкції застосовуватися не будуть.
Затверджено Примірні навчальні програми з питань закупівель
Мінекономрозвитку наказом від 06.10.2014 р. № 1190 затвердило Примірну навчальну програму навчання спеціалістів з питань організації та здійснення закупівель та Примірну навчальну програму підвищення кваліфікації спеціалістів з питань організації та здійснення закупівель.
Ці Примірні програми рекомендовано урахувати суб’єктам господарювання, на базі яких проводиться навчання та підвищення кваліфікації спеціалістів з питань організації та здійснення закупівель.
Основною метою такого навчання та підвищення кваліфікації є забезпечення належного рівня знань спеціалістів, відповідальних за організацію та проведення державних закупівель, достатнього для кваліфікованого здійснення процедур державних закупівель, а також підвищення рівня знань таких спеціалістів.
При цьому формою вихідного контролю за такими програмами є іспит, який проводять шляхом тестування. Тестові завдання щодо перевірки знань слухачів та інструкцію з проведення іспиту розробляють та затверджують суб’єкти господарювання, на базі яких проводиться навчання спеціалістів з питань організації та здійснення закупівель.
Також зверніть увагу: для проведення курсів навчання та підвищення кваліфікації спеціалістів з питань організації та здійснення закупівель рекомендовано залучати осіб, які мають досвід роботи у сфері державних закупівель не менше 3 років.
Від орендної плати звільнили орендарів державної та комунальної власності, які перебувають у зоні АТО
Законодавці на період проведення антитерористичної операції (АТО) звільнили суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення АТО, від сплати деяких платежів. Зокрема:
— звільнено від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності;
— скасовано орендну плату за користування державним та комунальним майном.
Ці норми запроваджені ст. 6 та 7 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 р. № 1669-VII.
При цьому період проведення АТО — це час між датою набрання чинності Указом Президента «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14.04.2014 р. № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення АТО або військових дій на території України.
Територія проведення АТО — територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабміном переліку, де проводилася АТО.