(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 33
  • № 32/1
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28/1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
11/23
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Вересень , 2014/№ 34

У звітному періоді відсутній об’єкт оподаткування: чи необхідно подавати розрахунок з плати за користування надрами

Чи подається податковий розрахунок з плати за користування надрами для видобування корисних копалин з додатками, якщо у деяких звітних періодах поточного року такий платник не має об’єкта оподаткування (не здійснює господарську діяльність)?

Відповідно до п. 48.1 ст. 48 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ) податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями п. 46.5 ст. 46 ПКУ та чинному на час її подання.

Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов’язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору.

Обов’язкові реквізити — це інформація, яку повинна містити форма податкової декларації та за відсутності якої документ втрачає визначений ПКУ статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків (п. 48.2 ст. 48 ПКУ).

Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до ПКУ незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 ст. 49 ПКУ).

Форма податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.09.2012 р. № 1000 (далі — податковий розрахунок).

Залежно від установленої ставки для відповідного виду корисних копалин (в абсолютних значеннях або у відносних показниках (відсотках)) до податкового розрахунку додаються додатки 1 і 2 відповідно, які є його невід’ємною частиною, а саме:

розрахунок податкового зобов’язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин (у частині корисних копалин, для яких затверджено ставки в абсолютних значеннях) (додаток  1);

розрахунок податкового зобов’язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин (у частині корисних копалин, для яких затверджено ставки у відносних показниках) (додаток 2).

Перелік категорій запасів корисних копалин ділянок надр, що визначають об’єкт обкладення платою за користування надрами для видобування корисних копалин, наведено у додатку 3 до податкового розрахунку.

Таким чином, незалежно від того, чи провадив платник плати за користування надрами для видобування корисних копалин господарську діяльність у звітному періоді, він зобов’язаний подати до органу доходів і зборів податкові розрахунки з відповідними додатками, в тому числі і за податкові періоди, в яких не здійснювалась господарська діяльність.

У податковому розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин та додатках 1 і 2 до нього підлягають заповненню обов’язкові реквізити та всі рядки розділів з урахуванням приміток. У разі відсутності показників рядок прокреслюється.

Податковий розрахунок з плати за користування надрами для видобування корисних копалин та додатки 1 і 2 до нього повинні бути підписані керівником (або фізичною особою — підприємцем) та головним бухгалтером.

плата за користування надрами, розрахунок додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті