(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 33
  • № 32/1
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28/1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
23/23
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Вересень , 2014/№ 34

Лікар і медсестра терцентру: чи мають право на підвищення окладу за «шкідливість»

Чи мають право лікар-терапевт і сестра медична відділення соціально-медичних послуг терцентру на підвищення посадового окладу в розмірі 15 % у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці?

Так, мають. Відповідь потрібно шукати в п.п. 2.4.5 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519), де прописані підстави для підвищення посадових окладів працівників у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці.

Так, згідно з п. 1 п.п. 2.4.5 Умов № 308/519 працівникам терцентрів, які обіймають посади, визначені п.2.6 додатка 3 до цих Умов, посадові оклади підвищують на 15 %. До них належать:

лікарі всіх найменувань;

— інженери, які працюють з апаратами для глухих;

фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою;

— фахівці із соціальної роботи (соціальної допомоги вдома), соціальні працівники;

— молодші медичні сестри всіх найменувань, сестри-господарки, соціальні робітники.

Важливо! Конкретний перелік посад працівників, яким підвищують посадовий оклад, затверджує керівник установи за погодженням з профспілкою залежно від функціональних обов’язків та роботи у шкідливих і важких умовах праці (п. 12 п.п. 2.4.5 Умов № 308/519).

Таким чином, лікар і сестра медична відділення соціально-медичних послуг терцентру мають право на підвищення посадового окладу в розмірі 15 % на підставі п. 1 п.п. 2.4.5 Умов № 308/519.

Додатково зазначимо таке. Згідно з п. 8 п.п. 2.4.5 Умов № 308/519 працівники установ соцзахисту, які безпосередньо обслуговують осіб із значно зниженою рухомою активністю* та ліжкових хворих, мають право на підвищення посадового окладу в розмірі 20 %.

* До осіб із значно зниженою рухомою активністю належать особи з IV і V групами рухової активності згідно з карткою медичного огляду:
— IV група — рухова активність значно знижена (може самостійно пересуватися по приміщенню, домашню роботу самостійно не виконує;
— V група — рухова активність втрачена повністю (пересуватися самостійно не може, ліжковий хворий).

Безпосереднє обслуговування хворих — це робота, виконання якої здійснюється в умовах контакту медичного працівника та пацієнта: виконання діагностичних і лікувальних процедур, заходів щодо догляду за хворими, створення відповідного лікувально-оздоровчого режиму (зокрема, проведення масажу, ін’єкцій, процедур, маніпуляцій, годування хворих, їх транспортування), санітарна обробка (див. лист Мінсоцполітики від 18.10.2013 р. № 917/13/155-13).

До працівників терцентру, які безпосередньо обслуговують осіб із значно зниженою рухомою активністю та ліжкових хворих, належать у тому числі лікар і медсестра відділення соціально-медичних послуг. Тому їх посадові оклади підвищують на 20 % незалежно від часу обслуговування хворих.

Підкреслимо: підвищення за безпосереднє обслуговування хворих (п. 8 п.п. 2.4.5 Умов № 308/519) і підвищення за роботу в терцентрі (п. 1 п.п. 2.4.5 Умов № 308/519) встановлюють до посадового окладу, визначеного за пп. 2.1 і 2.2 цих Умов (з урахуванням підвищення за кваліфікаційну категорію, диплом з відзнакою), окремо одне від одного.

терцентр, оклад додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті