(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 12/1
  • № 12
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8/1
  • № 8
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/9
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Квітень , 2015/№ 13

Про внесення змін до пункту 1 додатка до Порядку проведення оцінки виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства фінансів України

Наказ від 04.03.2015 р. № 288
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.03.2015 р. за № 314/26759

Відповідно до пункту 23 розділу І Закону України від 28 грудня 2014 року № 79-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин», Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, наказую:

1. Внести до пункту 1 додатка до Порядку проведення оцінки виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01 грудня 2011 року № 1537, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 грудня 2011 року за № 1460/20198 (із змінами), такі зміни:

позицію «Погодження органом Державної казначейської служби України1
______________________________________________________________
(дата та номер Висновку про погодження (відмову у погодженні) призначення (звільнення) органу Казначейства)»

виключити;

виноску виключити.

2. Визнати такими, що втратили чинність, накази Міністерства фінансів України:

від 21 лютого 2011 року № 214 «Про затвердження Порядку погодження призначення на посаду та звільнення з посади головного бухгалтера бюджетної установи», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 09 березня 2011 року за № 281/19019;

від 18 липня 2014 року № 764 «Про внесення змін до Порядку погодження призначення на посаду та звільнення з посади головного бухгалтера бюджетної установи», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04 серпня 2014 року за № 910/25687.

3. Департаменту державного бюджету Міністерства фінансів України (Лозицький В. П.) та Управлінню методології з обслуговування бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Державної казначейської служби України (Литвиненко Л. І.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Департаменту забезпечення діяльності Міністра (патронатна служба) Міністерства фінансів України у десятиденний строк з дня державної реєстрації цього наказу в Міністерстві юстиції України забезпечити його оприлюднення на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України в мережі Інтернет.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, крім пункту 1, який набирає чинності з 01 січня 2016 року.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра фінансів України та Голову Державної казначейської служби України.

 

Міністр Н. Яресько

Коментар редакції

Призначення та звільнення головбуха установи не погоджують з Казначейством

З 1 січня 2015 року призначення та звільнення головного бухгалтера бюджетної установи не потрібно погоджувати з Казначейством. Це означає, що головного бухгалтера призначає на посаду та звільняє з неї керівник бюджетної установи відповідно до законодавства про працю.

Нагадаємо, що такі зміни щодо призначення та звільнення головбуха бюджетної установи були унесені до Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ) завдяки Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» від 28.12.2014 р. № 79-VIII.

Наказом, що коментується, Мінфін привів свої нормативно-правові акти у відповідність до БКУ:

1) втратив чинність Порядок погодження призначення на посаду та звільнення з посади головного бухгалтера бюджетної установи, затверджений наказом Мінфіну від 21.02.2011 р. № 214;

2) унесено зміни до п. 1 Анкети про виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень, форма якої наведена у додатку до Порядку проведення оцінки виконання голов­ним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень, який затверджено наказом Мінфіну від 01.12.2011 р. № 1537. Вже починаючи з 2016 року установи будуть подавати оновлену форму Анкети.

Наказ, що коментується, набрав чинності з 03.04.2015 р.

 

Вікторія МАТВЄЄВА, економіст-аналітик

бухгалтер, повноваження додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті