(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28/1
  • № 28
  • № 27
  • № 26
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/13
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Серпень , 2015/№ 32

Чи звільняється від плати за утримання дитини в школі-інтернаті одинока мати (вдова чи розлучена)

Постановою КМУ «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» від 26.08.2002 р. № 1243 визначено, що батьки (особи, які їх замінюють) щомісяця вносять плату в розмірі 20 % середньомісячного сукупного доходу на 1 члена сім’ї за утримання одного вихованця, зокрема, у загальноосвітній школі-інтернаті.

Відповідно до наказу МОН «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах» від 21.11.2002 р. № 667, прийнятому на виконання зазначеної постанови, директору закладу разом із заявою подаються документи, необхідні для визначення розміру батьківської плати (довідки про доходи кожного члена сім’ї за минулі 6 календарних місяців, видані за місцем отримання доходів, та довідки про склад сім’ї, видані житлово-комунальними організаціями, сільськими (селищними) радами).

Від плати за утримання дітей в інтернатних закладах звільняються батьки (особи, які їх замінюють) із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» від 01.06.2000 р. № 1768-III. Підставою для звільнення є довідка про призначення такої допомоги, видана органами праці та соціального захисту населення.

Від плати також звільняються одинокі матері (батьки), які виховують дитину без батька (матері).

Відповідно до Сімейного кодексу України від 10.01.2002 р. № 2947-III (далі — СКУ) одинокими матерями (батьками) вважаються ті, які не перебували в зареєстрованому шлюбі і походження дитини яких визначається за заявою матері та батька дитини, або за заявою чоловіка, що вважає себе батьком дитини, або за рішенням суду. При народженні дитини у матері, яка не перебуває в шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за вказівкою матері ( ст. 135 СКУ).

Чинним законодавством не передбачено звільнення від згаданої плати вдів (вдівців) та розлучених осіб.

Розмір плати за перебування дітей в інтернатних навчальних закладах зменшується на 20 % — батькам учнів загальноосвітніх шкіл-інтернатів, які проживають в сім’ях, але харчуються та одягаються за рахунок держави.

Засновники (власники) інтернатних навчальних закладів можуть у виняткових випадках звільняти батьків від плати за утримання дітей у цих закладах повністю або частково (до 50 %) у межах 25 % від загальної кількості вихованців, які мають батьків.

школа-інтернат, плата за утримання додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті