Питання перерахування реверсної дотації

В обраному У обране
Друк
Галина МАРКОВИЧ, заступник директора Департаменту місцевих бюджетів — начальник Управління планування місцевих бюджетів Міністерства фінансів України, заслужений економіст України, кандидат економічних наук
Бюджетна бухгалтерія Липень, 2015/№ 28
Яким чином перераховувати реверсну дотацію? Згідно з п. 3 постанови КМУ від 23.01.2015 р. № 12 реверсна дотація перераховується органами Держказначейської служби. На підставі яких документів? Який механізм такого перерахування? (Дніпропетровська обл.)

Види міжбюджетних трансфертів визначені ст. 96 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ), і вони поділяються на:

— базову дотацію (трансферт, що надається з державного бюджету місцевим бюджетам для горизонтального вирівнювання податкоспроможності територій);

— субвенції;

— реверсну дотацію (кошти, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів для горизонтального вирівнювання податкоспроможності територій);

— додаткові дотації.

Реверсна дотація є результатом горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів, і порядок її визначення унормовано ст. 98 та 99 БКУ.

Механізм перерахування реверсної дотації до державного бюджету врегульовано Порядком перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженим постановою КМУ від 23.01.2015 р. № 12.

Зокрема, відповідно до п. 3 цього Порядку, підставою для перерахування територіальними органами Держказначейської служби реверсної дотації є розпис державного бюджету.

Кошти, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів (реверсна дотація), згідно з п. 58 ч. 2 ст. 29 БКУ є одним із джерел формування доходів загального фонду державного бюджету.

Відповідно до пп. 1.2 та 2.6 Інструкції про складання і виконання розпису Державного бюджету України, затвердженої наказом Мінфіну від 28.01.2002 р. № 57, розпис державного бюджету, який включає в себе помісячний розпис доходів загального фонду державного бюджету, Міністерство фінансів надає Державній казначейській службі, яка доводить його своїм територіальним органам.

Тобто жодних інших розпорядчих документів для перерахування реверсної дотації до державного бюджету надавати органам Держказначейської служби не потрібно.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити