(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 27
  • № 26
  • № 25
  • № 24/1
  • № 24
  • № 23
  • № 22
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
11/14
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Липень , 2015/№ 28

За чий кошт виплатити відпускні працівнику будинку культури

У 2015 році сільський будинок культури був переданий на фінансування до районної держадміністрації. В одного працівника будинку культури основна відпустка була використана у 2014 році за відпрацьований період по 01.11.2013 р. і додаткова відпустка за 2013 рік. При передачі будинку культури на фінансування до районного бюджету компенсація за невикористану відпустку з сільського бюджету виплачена не була. Районна держадміністрація вимагає, щоб невикористану відпустку за 2014 рік оплатила сільська рада. Що робити в такому випадку? (Полтавська обл.)

Сільський будинок культури є бюджетною установою, яка повністю утримується за рахунок коштів бюджету.

Підставою для фінансування видатків з утримання закладу є наявність бюджетних призначень, які встановлюються рішенням про місцевий бюджет, та затверджений кошторис установи.

Відповідно до ч. 1, 2 та 12 ст. 23 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI усі бюджетні призначення втрачають чинність після закінчення бюджетного періоду.

Пунктом 43 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228, визначено, що розпорядники мають право провадити діяльність виключно в межах бюджетних асигнувань, затверджених кошторисами. При цьому видатки на оплату праці працівників будинку культури (як і будь-якої іншої бюджетної установи) здійснюються в межах фонду оплати праці, затвердженого кошторисом на відповідний рік.

Питання відпусток (права на відпустки, тривалість і порядок надання, виплата грошової компенсації тощо) регулюються Законом України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.

Зокрема, ст. 23 цього Закону передбачено, що оплата відпусток в установах та організаціях, які утримуються за рахунок бюджетних коштів, провадиться за рахунок бюджетних асигнувань на їх утримання.

Також ст. 24 цього Закону унормовано питання виплати грошової компенсації за невикористані щорічні відпустки. Так, компенсація виплачується у разі звільнення працівника, переведення на роботу на інше підприємство, за його бажанням (за частину щорічної відпустки) або у разі смерті. Інших випадків виплати компенсації не передбачено.

У вашому випадку змінилося джерело фінансування закладу — будинок культури передано на фінансування з районного бюджету, при цьому працівник як працював, так і залишився працювати в цьому ж закладі.

Враховуючи зазначені норми, виплата відпускних повинна проводитися за рахунок кошторису будинку культури на 2015 рік.

відпускні додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті