До якого фонду бюджету зарахувати та на які цілі витратити залишок коштів від екологічного податку

В обраному У обране
Друк
Маркович Галина, заступник директора Департаменту місцевих бюджетів — начальник Управління планування місцевих бюджетів Міністерства фінансів України, заслужений економіст України, кандидат економічних наук
Бюджетна бухгалтерія Травень, 2015/№ 20
До якого фонду бюджету (загального чи спеціального) слід зарахувати залишок коштів від екологічного податку, який утворився станом на 01.01.2015 р.? На які цілі можна використати ці кошти?

Це запитання виникло у зв’язку з унесенням Законом України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» від 28.12.2014 р. № 79-VIII змін до Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ).

Так, до 2015 року екологічний податок зараховувався до спеціального фонду місцевих бюджетів і був джерелом фінансування програм природоохоронних заходів місцевого значення.

Відповідно до ст. 57 та 78 БКУ в кінці року органи Держказначейства закривають усі рахунки, відкриті у поточному бюджетному періоді для виконання бюджету.

Тобто залишок коштів від екологічного податку, який утворився станом на 01.01.2015 р., органи Держказначейства зберігають на рахунках спеціального фонду місцевих бюджетів.

Цей залишок у 2015 році повинен бути спрямований у першу чергу на погашення кредиторської заборгованості за відповідними видатками спеціального фонду.

Якщо залишок коштів є більшим, ніж обсяг кредиторської заборгованості, він може бути спрямований на видатки спеціального фонду з метою реалізації невиконаних завдань програми з природоохоронних заходів у 2014 році.

Розподіл залишку коштів здійснюється шляхом унесення змін до рішення відповідної ради про бюджет з урахуванням норм ч. 2 ст. 72 БКУ.

Якщо немає потреби у використанні коштів за зазначеними напрямками, їх залишок відповідно до ч. 2 ст. 57 БКУ перераховується до загального фонду місцевого бюджету. При цьому такі кошти втрачають своє цільове призначення і використовуються відповідно до рішень місцевої ради.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити