Чи можна за рахунок сільської програми підтримки фінансувати ДНЗ

В обраному У обране
Друк
Маркович Галина, заступник директора Департаменту місцевих бюджетів — начальник Управління планування місцевих бюджетів Міністерства фінансів України, заслужений економіст України, кандидат економічних наук
Бюджетна бухгалтерія Травень, 2015/№ 20
Чи можливо шляхом затвердження програми підтримки дошкільного навчального закладу у сільському бюджеті передбачити кошти на його фінансування у випадку, коли коштів районного бюджету не вистачає?

Так, можливо.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР до компетенції сільських, селищних та міських рад належить затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць та цільових програм.

Статтею 91 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ) передбачено, що з усіх місцевих бюджетів можуть здійснюватися видатки на реалізацію програм місцевого значення стосовно дітей, молоді, жінок та сім’ї.

Отже, сільська рада має право прийняти місцеву програму, наприклад, стосовно покращення умов дошкільного виховання дітей, та передбачити у бюджеті кошти на її реалізацію.

Оскільки з 2015 року дитячі навчальні заклади фінансуються з районного бюджету (ст. 89 БКУ), кошти необхідно передати районному бюджету — тобто у сільському бюджеті передбачити субвенцію за КТКВ 250380 «Інші субвенції».

При цьому умови надання субвенції та напрямки її використання визначаються договором, який укладається між її надавачем та одержувачем.

У разі якщо районною радою прийнято рішення і цей заклад у 2015 році фінансується з сільського бюджету, видатки на реалізацію місцевої програми передбачаються головному розпоряднику коштів сільського бюджету за КТКВ 070101 «Дошкільні заклади освіти» за відповідними кодами економічної класифікації видатків бюджету.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити