(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 42
  • № 41
  • № 40/1
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/14
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Листопад , 2015/№ 43

Надання платних послуг з підвищення кваліфікації

Інститут підвищення кваліфікації надає послуги з підвищення кваліфікації спеціалістів, які мають вищу освіту. У 2012 — 2014 роках інститут надавав послуги з підвищення кваліфікації спеціалістів, які направлялися з різних підприємств недержавної форми власності та приватних підприємств. При цьому інститут використовував кошти, що надходили для виконання програм за державним замовленням. Зараз в інституті перевірка. Перевіряючі зауважили, що інститут не мав права цього робити, адже він навчав таких спеціалістів безкоштовно. Чи дійсно це так? (м. Київ)

Давайте спочатку розберемося, які саме платні послуги з підвищення кваліфікації та кому можуть надавати навчальні заклади державної та комунальної форм власності.

Так, відповідно до п.п. 3 п. 1 Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності, затвердженого постановою КМУ від 27.08.2010 р. № 796, навчальні заклади можуть надавати такі види платних послуг, як підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації кадрів, навчання для здобуття громадянами післядипломної освіти понад державне замовлення в межах ліцензійного обсягу.

При цьому формування та розміщення державного замовлення регулює Закон України «Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів» від 20.11.2012 р. № 5499-VI.

Зі ст. 1 цього Закону випливає, що державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів — це засіб державного регулювання задоволення потреб економіки та суспільства у кваліфікованих кадрах, підвищення освітнього та наукового потенціалу нації, забезпечення конституційного права громадян на здобуття освіти відповідно до їх покликань, інтересів та здібностей.

Порядок формування державного замовлення затверджується Кабміном. На сьогодні діє Порядок формування державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів, затверджений постановою КМУ від 15.04.2013 р. № 306.

Відповідно до п. 2 цього Порядку державне замовлення формується Мінекономрозвитку за поданням МОН та інших державних замовників з урахуванням середньострокового прогнозу потреби у фахівцях та робітничих кадрах на ринку праці та обсягів видатків державного бюджету на зазначені цілі.

Так, наприклад, обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів для державних потреб у 2014 році затверджені постановою КМУ від 11.06.2014 р. № 212.

У цьому документі вказані обсяги державного замовлення на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів на 2014 рік.

При цьому державними замовниками щодо підвищення кваліфікації є державні органи та міністерства, зокрема, Державне управління справами, Верховний Суд України, Генеральна прокуратура України, Мінекономрозвитку, МОН, МОЗ тощо.

Тобто,державне замовлення стосується лише кадрів, які працюють у цих державних органах та бюджетних установах, які їм підпорядковані.

У зв’язку з цим перевіряючі мають рацію, адже спеціалісти, які направлялися з різних підприємств недержавної форми власності та приватних підприємств, не підпадають під державне замовлення та відповідно мали проходити навчання за плату.

Плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю, відповідно до п. 4 ст. 13 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI відноситься до першої підгрупи першої групи власних надходжень бюджетних установ.

Витрачати кошти цієї підгрупи можна на покриття витрат, пов’язаних з організацією та наданням послуг.

платні послуги додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті