Теми статей
Обрати теми

Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2015 рік

Міністерство соціальної політики України
Лист від 18.09.2015 р. № 560/13/133-15

У Департаменті заробітної плати та умов праці розглянуто <...> запит на отримання публічної інформації і повідомляється.

Чинним законодавством не передбачено встановлювати єдину норму тривалості робочого часу на місяць чи рік. Ця норма може бути відмінна залежно від того, який робочий тиждень встановлений на підприємстві (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлені вихідні дні, а тому на підприємствах, в установах і організаціях рішення щодо встановлення норми тривалості робочого часу на рік приймається самостійно за умови дотримання вимог статей 50 — 53, 67 і 73 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП).

Листи Мінсоцполітики, які публікуються в засобах масової інформації щодо норми робочого часу, не реєструються в Міністерстві юстиції України в установленому порядку, а тому не є нормативними актами. Вони служать як рекомендації або, враховуючи те, що в них визначені всі нормоутворюючі фактори, як методичний посібник при розрахунку норми тривалості робочого часу на рік безпосередньо на підприємстві, в установі, організації.

При розрахунку балансу робочого часу слід мати на увазі, що згідно зі статтею 53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів ( ст. 73 КЗпП) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у статті 51 КЗпП, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні, а напередодні вихідних днів тривалість роботи при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 5 годин.

Відповідно до статті 73 КЗпП у 2015 році за набранням чинності Законом України «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України» від 5 березня 2015 року № 238-VIII на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться у такі святкові і неробочі дні:

— 1 січня — Новий рік;

— 7 січня — Різдво Христове;

— 8 березня — Міжнародний жіночий день;

— 12 квітня — Пасха (Великдень);

— 1 і 2 травня — День міжнародної солідарності трудящих;

— 9 травня — День Перемоги;

— 31 травня — Трійця;

— 28 червня — День Конституції України;

— 24 серпня — День незалежності України;

14 жовтня — День захисника України.

У зв’язку з вищезазначеним, наведена у листі Мінсоцполітики від 09.09.2014 № 10196/0/14-14/13 норма тривалості робочого часу зазнала змін, а саме: норма тривалості робочого часу у жовтні місяці за п’ятиденним робочим тижнем з двома вихідними днями у суботу та неділю при 40-годинному робочому тижні має становити 167 годин і відповідно норма тривалості робочого часу на 2015 рік за вищезазначених умов — 1995 годин.

До вищезазначеного листа Мінсоцполітики змін внесено не було. Разом з тим як додаток до нього доданий розрахунок норми тривалості робочого часу на 2015 рік з урахуванням внесених змін до статті 73 КЗпП*.

* Норми тривалості робочого часу на 2015 рік за п’ятиденним робочим тижнем (з урахуванням нового святкового дня — Дня захисника України) опубліковано в газеті «Бюджетна бухгалтерія», 2015, № 32, с. 31. — Прим. ред.

Директор Департаменту О. Товстенко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі