(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28/1
  • № 28
  • № 27
  • № 26
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
14/16
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Серпень , 2016/№ 32

Підвищення окладів держслужбовцям «гірських» установ

Населений пункт, де знаходиться установа, має статус гірського і згідно з постановою КМУ «Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах» від 11.08.95 р. № 648 посадові оклади держслужбовців, які працюють у ньому, підвищуються на 25 %. Чи підвищуються посадові оклади держслужбовців на 25 % після 01.05.2016 р., тобто після дати набрання чинності Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII? (запитання з електронної пошти редакції: bb@id.factor.ua)

Для того щоб відповісти на це запитання, спочатку розберемося, якими документами встановлено обов’язок підвищувати на 25 % посадові оклади держслужбовцям, які працюють в установі, що знаходиться в населеному пункті з «гірським» статусом.

Отже, пільги громадянам, яким надано статус особи, що проживає і працює на території гірського населеного пункту, визначені у ст. 6 Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» від 15.02.95 р. № 56/95-ВР (далі — Закон № 56/95).

У п. 1 ст. 6 цього Закону визначено, що умови оплати праці осіб, які працюють у гірських районах, установлюються Кабміном.

У свою чергу, п. 1 постанови КМУ «Про умови оплати праці осіб, які працюють у гірських районах» від 11.08.95 р. № 648 (далі — постанова № 648) установлено, що на підприємствах, в установах, організаціях, територіальних органах, територіальних підрозділах та військових частинах, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, тарифні ставки і посадові оклади працівників підвищуються на 25 %.

Зауважимо, що і Закон № 56/95, і постанова № 648 нині є чинними.

У свою чергу, з 1 травня 2016 року набрав чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII (далі — Закон № 889).

Частиною 2 ст. 50 цього Закону визначено, що заробітна плата держслужбовця складається з:

— посадового окладу;

— надбавки за вислугу років;

— надбавки за ранг держслужбовця;

— виплати за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця в розмірі 50 % посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця; виплати за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків за вакантною посадою державної служби за рахунок економії фонду посадового окладу за відповідною посадою;

— премії (у разі встановлення).

На виконання норми Закону № 889 КМУ затверджено схему посадових окладів на посадах державної служби в державних органах, розміри надбавок за ранги держслужбовцям та прирівнювання посад державної служби (постанова КМУ від 06.04.2016 р. № 292).

При цьому норми актів КМУ, що визначають умови оплати праці держслужбовців до набрання чинності Законом № 889, не застосовуються. Ідеться про норми постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268.

У ситуації, що розглядається в запитанні, підвищення посадових окладів держслужбовцям, які працюють у «гірських» установах, на 25 % визначено Законом № 56/95 і прийнятою спеціально під нього постановою № 648.

Оскільки нормами Закону № 889 не передбачено будь-яких обмежень щодо нарахування 25 %-го підвищення посадових окладів, з 1 травня 2016 року продовжують діяти норми Закону № 56/95 та постанови № 648. Це означає, що підвищувати на 25 % посадові оклади держслужбовцям, які працюють у «гірських» установах, потрібно і після 1 травня 2016 року.

підвищення окладів додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті