Розподіл субвенції, яка надається об’єднаним територіальним громадам

В обраному У обране
Друк
Маркович Галина, заступник директора Департаменту місцевих бюджетів — начальник управління планування місцевих бюджетів Міністерства фінансів України, заслужений економіст України, кандидат економічних наук
Бюджетна бухгалтерія Березень, 2016/№ 11
У бюджеті передбачена субвенція об’єднаним територіальним громадам на соціально-економічний розвиток територій. Як здійснюватиметься її розподіл між бюджетами громад?

Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у бюджеті на 2016 рік передбачена на виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 05.02.2015 р. № 157-VIII (далі — Закон № 157).

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 р. № 928-VIII така субвенція розподіляється між місцевими бюджетами, наведеними у додатку 10 до цього Закону, тобто між бюджетами об’єднаних територіальних громад, у яких 25 жовтня 2015 року відбулися перші вибори до місцевих рад і які мають міжбюджетні відносини з державним бюджетом.

Критерії її розподілу між бюджетами громад встановлено Законом № 157 — 50 % обсягу субвенції розподіляється пропорційно до площі громади, 50 % — до кількості сільського населення об’єднаних територіальних громад.

Згідно із ст. 97 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам визначаються Кабміном.

На сьогодні Мінрегіоном (як головним розпорядником коштів субвенції) розроблено та подано Кабміну проект порядку та умов надання зазначеної субвенції. Після схвалення його Урядом кошти субвенції буде розподілено між бюджетами об’єднаних територіальних громад.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити