Теми статей
Обрати теми

Розподіл субвенції, яка надається об’єднаним територіальним громадам

Маркович Галина, заступник директора Департаменту місцевих бюджетів — начальник управління планування місцевих бюджетів Міністерства фінансів України, заслужений економіст України, кандидат економічних наук
Бюджетна бухгалтерія Березень, 2016/№ 11
Друк
У бюджеті передбачена субвенція об’єднаним територіальним громадам на соціально-економічний розвиток територій. Як здійснюватиметься її розподіл між бюджетами громад?

Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у бюджеті на 2016 рік передбачена на виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 05.02.2015 р. № 157-VIII (далі — Закон № 157).

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 р. № 928-VIII така субвенція розподіляється між місцевими бюджетами, наведеними у додатку 10 до цього Закону, тобто між бюджетами об’єднаних територіальних громад, у яких 25 жовтня 2015 року відбулися перші вибори до місцевих рад і які мають міжбюджетні відносини з державним бюджетом.

Критерії її розподілу між бюджетами громад встановлено Законом № 157 — 50 % обсягу субвенції розподіляється пропорційно до площі громади, 50 % — до кількості сільського населення об’єднаних територіальних громад.

Згідно із ст. 97 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам визначаються Кабміном.

На сьогодні Мінрегіоном (як головним розпорядником коштів субвенції) розроблено та подано Кабміну проект порядку та умов надання зазначеної субвенції. Після схвалення його Урядом кошти субвенції буде розподілено між бюджетами об’єднаних територіальних громад.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі