(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 16/1
 • № 15
 • № 14
 • № 13
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
10/13
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Квітень , 2017/№ 16

Видатки на проведення проектно-вишукувальних робіт

http://tinyurl.com/y6ox6h3p
За якими КЕКВ та КФК сільська рада може провести видатки на оплату проектно-вишукувальних робіт по виготовленню технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту? У Казначействі сказали, що оплату слід провести коштами бюджету розвитку за КФК 160101 та КЕКВ 2281, а в фінвідділі — коштами загального фонду за КФК 160101 та КЕКВ 2281. Як вчинити правильно?

Статтею 128 Земельного кодексу України від 25.10.2001 р. № 2768-III (далі — ЗКУ) передбачено, що ціна земельної ділянки визначається за експертною грошовою оцінкою, що проводиться суб’єктами господарювання, які є суб’єктами оціночної діяльності у сфері оцінки земель відповідно до закону, на замовлення органів державної влади, Ради міністрів АР Крим або органів місцевого самоврядування.

Фінансування робіт з проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки здійснюється за рахунок внесеного покупцем авансу, що не може бути більшим ніж 20 % вартості земельної ділянки, визначеної за нормативною грошовою оцінкою такої земельної ділянки.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI до витрат бюджету розвитку місцевих бюджетів належать:

— проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, що підлягає продажу відповідно до ст. 128 ЗКУ, за рахунок авансу, внесеного покупцем такої земельної ділянки;

— підготовка земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них державної (до розмежування земель державної та комунальної власності) чи комунальної власності для продажу на земельних торгах та проведення таких торгів.

Згідно з Інструкцією щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженою наказом Мінфіну від 12.03.2012 р. № 333, видатки на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, що підлягає продажу відповідно до ст. 128 ЗКУ, за рахунок авансу, унесеного покупцем такої земельної ділянки; видатки на підготовку земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них державної чи комунальної власності для продажу на земельних торгах та проведення таких торгів здійснюються за КЕКВ 2281 «Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм».

Враховуючи ці законодавчі норми, зазначені у запитанні видатки повинні здійснюватися за рахунок коштів бюджету розвитку місцевих бюджетів за КПКВ 7310 «Проведення заходів із землеустрою» (з 01.01.2017 р. відповідно до наказу Мінфіну від 02.12.2014 р. № 1195 застосовується Типова програмна класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів / Тимчасова класифікація видатків та кредитування для бюджетів місцевого самоврядування, які не застосовують програмно-цільового методу) та КЕКВ 2281 «Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм».

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
проектно-вишукувальні роботи, видатки на проведення робіт, сільська рада, виготовлення технічної документації, нормативна грошова оцінка земель, видатки на оплату робіт, КЕКВ, КФК додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті