(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28/1
  • № 28
  • № 27
  • № 26
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/11
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Серпень , 2017/№ 32

Щодо індексації стипендій

Лист від 01.08.2017 р. № 73/0/66-17

Департамент стратегічного планування та аналізу Міністерства соціальної політики України розглянув запит <…> щодо індексації стипендій і повідомляє.

Відповідно до пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 (із змінами), індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема стипендії.

Пунктом 5 цього Порядку передбачено, що у разі підвищення розміру стипендій, значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків у місяці, в якому відбувається таке підвищення.

Сума індексації у місяці підвищення стипендій не нараховується, якщо розмір підвищення стипендій перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення стипендії.

Якщо розмір підвищення стипендії не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення стипендії, сума індексації у цьому місяці розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення стипендії. При цьому зазначаємо, що порівняння відбувається в умовах місяця, коли відбулося підвищення, тобто з урахуванням усіх складових доходу, що були передбачені у цьому місяці.

Враховуючи викладене, оскільки підвищення розміру мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії відбулося у січні 2017 року, то значення індексу споживчих цін у цьому місяці як для звичайної стипендії, так і соціальної стипендії приймається за 1 або 100 відсотків.

Для визначення суми збільшення грошового доходу студента береться грошовий дохід студента до підвищення стипендії (622 грн.) та грошовий дохід студента у січні 2017 року після підвищення розміру стипендій (830 грн.). Таким чином, сума підвищення стипендії студента перевищила суму індексації, тому у січні 2017 року індексація не мала виплачуватись. Для проведення подальшої індексації індекс споживчих цін мав розраховуватись з лютого 2017 року.

Директор Департаменту стратегічного планування та аналізу Н. Підлужна

індексація стипендій додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті