(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 38
  • № 37
  • № 36/1
  • № 36
  • № 35
  • № 34
  • № 33
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/14
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Жовтень , 2017/№ 39

Надбавка за складність і напруженість у роботі: чи можна встановити працівнику-суміснику

Чи має право на встановлення надбавки за складність і напруженість у роботі бухгалтер професійно-технічного навчального закладу, який працює за сумісництвом на 0,5 ставки?

Умови та розміри оплати праці працівників закладів освіти визначаються відповідно до наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 (далі — наказ № 557) та Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 (далі — Інструкція № 102).

Так, відповідно до п.п. «а» п.п. 2 п. 4 наказу № 557 керівникам навчальних закладів надано право встановлювати працівникам надбавки в розмірі до 50 % посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки):

— за високі досягнення у праці;

— за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання);

за складність, напруженість у роботі.

Граничний розмір цих надбавок для одного працівника не повинен перевищувати 50 % посадового окладу. У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни їх розмір може бути зменшено або взагалі вони можуть бути скасовані.

Увага! Право на встановлення надбавки за складність та напруженість у роботі надано керівнику закладу в межах установленого фонду оплати праці (п. 2 наказу № 557). Отже, саме керівник вирішує, який розмір надбавки призначити (встановити) тому чи іншому працівнику.

Як бачимо, про можливість установлення зазначеної надбавки працівникам-сумісникам у наказі № 557 нічого не сказано. То як бути? Чи має право на надбавку за складність і напруженість у роботі бухгалтер-сумісник професійно-технічного навчального закладу (далі — ПТНЗ)?

Відповідь на це запитання слід шукати в п. 5 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджених спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.93 р. № 43 (ср. 025069200). У ньому сказано, що оплата праці сумісників здійснюється за фактично виконану роботу. Зауважимо, що таку ж норму містить й ст. 19 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР.

Свою точку зору з цього приводу висловили і фахівці Мінпраці в листі від 23.10.2008 р. № 11649/0/1408/13. Згідно з їх роз’ясненнями, який би розмір заробітної плати, надбавок і доплат працівник не отримував за основним місцем роботи, його робота за сумісництвом оплачується виходячи з установлених для цієї посади (за сумісництвом) умов оплати.

Отже, бухгалтер, який працює у ПТНЗ за сумісництвом на 0,5 ставки, має право на встановлення надбавки за складність і напруженість у роботі. Призначення цієї надбавки, як зазначалося вище, здійснюється згідно з наказом керівника ПТНЗ у межах фонду оплату праці. Якщо така надбавка буде призначена працівнику в розмірі 50 % посадового окладу (0,5 ставки), то права на інші надбавки, передбачені п.п. «а» п.п. 2 п. 4 наказу № 557, він уже не матиме.

Від себе додамо, що для того щоб остаточно вирішити усі питання щодо встановлення надбавки за складність і напруженість працівникам-сумісникам, необхідно в Положенні про оплату праці, що діє в установі, прописати порядок її виплати. Зокрема, визначити строки, на які вона встановлюється, показники, за які виплачується, її розміри тощо.

професійно-технічний навчальний заклад, працівник-сумісник, надбавка за складність і напруженість у роботі додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті