Які вартісні межі застосовувати для закупівель?

В обраному У обране
Друк
Дуброва Ярослава, консультант з питань публічних закупівель
Бюджетна бухгалтерія Серпень, 2019/№ 32
Кегичівська селищна рада є засновником комунального підприємства. Рада регулярно виділяє підприємству кошти на оплату електроенергії, водопостачання та вуличного освітлення, на придбання ПММ, різних господарських товарів, на ремонт водопроводу, техніки тощо. Підприємство — монополіст на ринку послуг з водопостачання (постачання питної води населенню). Крім того, підприємство займається благоустроєм населеного пункту, має на балансі житловий фонд, дороги тощо.
Чи на всі закупівлі, які здійснює підприємство, поширюються вимоги Закону «Про публічні закупівлі»? Які вартісні межі, передбачені цим Законом, варто застосовувати підприємству для здійснення закупівель? Чи повинно підприємство застосовува ти цей Закон для всіх інших закупівель, не пов’язаних з водопостачанням, вих одячи з вартісних меж, встановлених для всіх замовників, а не для замовників в окремих сферах?

Як передбачено п. 9 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII (далі — Закон № 922), замовники — це органи державної влади, органи місцевого самоврядування та органи соціального страхування, створені відповідно до закону, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з таких ознак:

• юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів;

• органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі управління юридичної особи;

• у статутному капіталі юридичної особи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 %.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити