Теми статей
Обрати теми

Щодо оплати праці працівників закладів загальної середньої освіти за рахунок освітньої субвенції

Міністерство освіти і науки України
Бюджетна бухгалтерія Серпень, 2020/№ 29
Друк
Лист від 18.06.2020 р. № 1/11-4080 (витяг)

<…>

Відповідно до статті 1032 Бюджетного кодексу України освітня субвенція, головним розпорядником якої є МОН, спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічним працівникам у типах закладів освіти, визначених цією статтею.

Механізм надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам визначено Порядком та умовами надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 6.

Зауважимо, що кошти освітньої субвенції є не єдиним джерелом здійснення видатків на загальну середню освіту. Пунктом 2 частини першої статті 89 Бюджетного кодексу України передбачено, що видатки на загальну середню освіту належать до видатків, що здійснюються з бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад.

При цьому відповідно до частини четвертої статті 77 Бюджетного кодексу України місцеві ради під час затвердження бюджетів враховують у першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством умов праці та розміру мінімальної заробітної плати.

Враховуючи зазначене, оплата праці головного бухгалтера та бібліотекаря не може здійснюватися за рахунок освітньої субвенції, оскільки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 р. № 963 (зі змінами) «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» ці посади не відносяться до педагогічних.

Заступник Міністра С. Даниленко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі