Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Працівники бюджетних установ та пенсіонери зможуть самі обирати банк для отримання виплат

Бюджетна бухгалтерія Січень, 2020/№ 4
Друк

Відповідна постанова КМУ від 27.12.2019 р. № 1151 діє з 10.01.2020 р.

Головна зміна полягає в тому, що скасували процедуру конкурсного відбору банків, через які здійснювали виплати пенсіонерам та працівникам бюджетних установ.

Відтепер одержувачі виплат можуть відкривати поточні рахунки в будь-якому з уповноважених банків.

У свою чергу, уповноваженим може стати банк, який відповідає таким вимогам:

• протягом останніх 6 місяців НБУ не застосовував до банку захід впливу у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійснення окремих видів здійснюваних банком операцій;

• протягом останніх 12 місяців до банку або до власників істотної участі, або до пов’язаних осіб банку не застосовано санкції Україною, іноземними державами — членами Організації економічного співробітництва та розвитку чи ЄС.

Банки, які до дня набрання чинності постановою № 1151 визначені переможцями конкурсу на право виплати пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ і не забезпечили у тримісячний строк виконання вимог цієї постанови, припиняють виконання функцій уповноваженого банку.

Перелік уповноважених банків публікується на офіційному вебсайті Мінфіну. Також щомісяця першого робочого дня вносяться зміни до переліку уповноважених банків.

Включення банку до переліку уповноважених банків є підставою для укладення Пенсійним фондом України та Мінсоцполітики договорів з таким банком щодо виплати пенсій та грошової допомоги.

Договір повинен бути укладений протягом десяти робочих днів з дати опублікування (оновлення) переліку уповноважених банків.

Протягом 2 місяців із дня першого оприлюднення переліку уповноважених банків міністерства інші центральні та місцеві органи виконавчої влади повинні укласти з ними договори про виплату зарплати працівникам бюджетних установ, а також рекомендувати державним колегіальним органам у зазначений строк укласти відповідні договори.

Далі обслуговування одержувачів виплат здійснюється на підставі договорів між уповноваженими банками та одержувачами.

У разі порушення банком вимог, що надають йому статусу уповноваженого, та/або у разі виникнення ситуації, яка загрожує своєчасній та в повному обсязі виплаті через уповноважений банк пенсій, грошової допомоги та зарплати працівникам бюджетних установ, та/або запровадження тимчасової адміністрації в уповноваженому банку Мінфін виключає банк з переліку уповноважених банків.

Протягом трьох днів з дати виключення банку з переліку уповноважених банків Мінфін інформує про це Пенсійний фонд України та Мінсоцполітики.

Одночасно Кабмін уніс зміни до нормативних документів, які посилаються на оновлений Порядок. Зокрема, до:

Порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках, затвердженого постановою КМУ від 30.08.99 р. № 1596;

постанови КМУ «Про удосконалення механізму здійснення виплат бюджетними установами» від 22.04.2005 р. № 318.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі