Теми статей
Обрати теми

Щодо подання форми № 20-ОПП бюджетними установами

Державна податкова служба України
Лист від 14.04.2021 р. № 8367/6/99-00-12-01-02-06

<…> Податковий кодекс України (далі — Кодекс) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів.

Згідно з пунктом 15.1 статті 15 Кодексу платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з Кодексом.

Підпунктом 14.1.121 пункту 14.1 статті 14 Кодексу встановлено, що неприбуткові підприємства, установи та організації — це неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 133.4 статті 133 Кодексу.

Згідно з підпунктом 133.4.6 пункту 133.4 статті 133 Кодексу до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам цього пункту і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені бюджетні установи.

Відповідно до пункту 63.3 статті 63 Кодексу з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі — об’єкти оподаткування) — неосновне місце обліку.

Об’єктами оподаткування є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.

Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків, що затверджений наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. № 1588, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 р. за № 1562/20300 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» (далі — Порядок № 1588).

Згідно з пунктом 64.1 статті 64 Кодексу та пункту 3.2 розділу II Порядку № 1588 взяття на облік за основним місцем обліку юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів як платників податків та зборів у контролюючих органах здійснюється на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, наданих згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань», у день отримання зазначених відомостей контролюючими органами.

Підпунктом 66.1 ст. 66 Кодексу визначено, що підставою для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема, інформація органів державної реєстрації та документально підтверджена інформація, що надається платниками податків.

Порядок внесення змін до облікових даних платників податків визначений розділом IX Порядку № 1588.

Платник податків згідно з пунктами 8.1 та 8.4 розділу VIII Порядку № 1588 зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування контролюючий орган за основним місцем обліку шляхом подання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (далі — повідомлення № 20-ОПП) протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття.

У повідомленні № 20-ОПП надається інформація про всі об’єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.

У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни, в такому самому порядку та строки, як і при реєстрації, створенні чи відкритті об’єкта оподаткування (пункт 8.5 розділу VIII Порядку № 1588).

У разі надання в оренду нерухомого майна (частини приміщення) обов’язок повідомити контролюючий орган за основним місцем обліку про об’єкт оподаткування виникає як у орендодавця, так і у орендаря, тому бюджетна установа та інша сторона договору оренди мають подати повідомлення № 20-ОПП стосовно частини приміщення, що перебуває у користуванні за договором оренди, до контролюючих органів за основним місцем обліку таких платників.

Якщо транспортний засіб, що перебуває на балансі бюджетної установи, на підставі рішення розпорядника бюджетних коштів безоплатно передається на баланс до іншої бюджетної установи, в такому випадку бюджетна установа, яка передає транспортний засіб, подає повідомленні № 20-ОПП з інформацією про закриття об’єкта оподаткування, інша — оновлену інформацію про відкриття об’єкта оподаткування.

Підставою для подання повідомлення № 20-ОПП про об’єкти оподаткування є виникнення права володіння, користування, розпорядження на такий об’єкт згідно з відповідними правовстановлювальними документами.

Під час надання повідомлень № 20-ОПП згідно з пунктом 8.4 розділу VIII Порядку № 1588 може застосовуватись принцип укрупнення інформації, яка надається про об’єкт оподаткування.

Наприклад, якщо подається інформація про об’єкти оподаткування — офіс, приміщення в одному офісному центрі чи склад та приміщення в складі, які розташовані за одною адресою, достатньо надати інформацію за одним із типів об’єктів оподаткування, зазначивши у найменуванні: офіс, склад.

Інформація про однотипні (за видом, використанням, станом та видом права власності) автомобілі, які не є пунктами пересувної роздрібної торгівлі, громадського харчування або послуг, інших ніж пасажирські та вантажні перевезення, може бути подана в повідомленні № 20-ОПП як узагальнена з типом об’єкта оподаткування «автомобільні транспортні засоби» та зазначенням кількості таких транспортних засобів у графі «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування».

У разі якщо подається інформація про автомобілі, які суб’єктом господарювання використовуються для власних потреб, то, керуючись принципом укрупнення інформації про об’єкти та враховуючи, що вони розміщені і зберігаються у відведених для таких цілей приміщеннях чи території, у повідомленні № 20-ОПП надається інформація про місця їх знаходження/зберігання, наприклад — автогосподарство, гараж, про які у разі відсутності інформації про них у контролюючому органі необхідно повідомити як про об’єкт оподаткування у порядку та строки, визначені Порядком № 1588.

У разі проведення державної реєстрації змінених відомостей щодо юридичної особи, що не призводить до реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), ліквідації та створення нової юридичної особи, повідомлення № 20-ОПП про об’єкти оподаткування, про які платник вже повідомив контролюючий орган за основним місцем обліку та за умови відсутності змін відомостей про такі об’єкти оподаткування, не подається.

Згідно з пунктом 36.5 статті 36 Кодексу відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов’язку несе платник податків.

Відповідальність за порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) у контролюючих органах передбачена статтею 117 Кодексу.

Директор Департаменту електронних сервісів Ліля БУЛКОВСЬКА

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі