Теми статей
Обрати теми

Техдокументація із землеустрою: за яким КПКВК та КЕКВ проводити оплату?

Станкус Тетяна, експерт журналу «Бюджетна бухгалтерія»
Необхідно оплатити за виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва і обслуговування будівель закладів освіти. За яким КПКВК та КЕКВ слід проводити ці видатки?

Виготовлення технічної документації на земельні ділянки

Цей процес регламентовано ст. 55 Закону № 858*.

* Закон України «Про землеустрій» від 22.05.2003 № 858-IV.

Установлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється відповідно до відомостей Держземкадастру, матеріалів Держфонду документації із землеустрою та оцінки земель, матеріалів топографо-геодезичних робіт.

Така документація розробляється за рішенням власника (розпорядника) земельної ділянки, землекористувача.

Технічна документація із землеустрою включає:

а) завдання на складання технічної документації із землеустрою;

б) пояснювальну записку;

в) матеріали топографо-геодезичних робіт;

г) кадастровий план земельної ділянки;

ґ) перелік обмежень у використанні земельної ділянки;

д) відомості про встановлені межові знаки.

В яку чергу здійснювати видатки?

У період дії воєнного стану передусім слід з’ясувати, в яку чергу можливо здійснити заплановані видатки. Для цього потрібно звернутися до норм Порядку № 590*.

* Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 09.06.2021 № 590.

Першочерговими незмінно залишаються видатки на національну безпеку і оборону. Більшість же видатків здійснюються у другу чергу. Зручну таблицю із черговістю видатків ви знайдете у матеріалі «Оновлений Порядок № 590: вивчаємо разом» // «Бюджетна бухгалтерія», 2024, № 10 (ср. ).

Видатків на виготовлення технічної документації на земельні ділянки серед видатків другої черги п. 19 Порядку № 590 не передбачено.

Тож їх можна здійснити лише у третю чергу.

Водночас такі видатки можуть бути проведені під час реалізації проєктів, виконання програм допомоги, які підтримуються ЄС, урядами іноземних держав, іноземними фінансовими та донорськими установами і міжнародними фінансовими організаціями. Це стосується і видатків, які проводяться на умовах співфінансування.

Який КПКВК застосувати?

Щодо КПКВК, то слід застосовувати той, за яким фінансується відповідний заклад освіти. Керуватися при цьому слід кодами, визначеними наказом № 793*.

* Наказ Мінфіну «Про затвердження складових Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету» від 20.09.2017 № 793.

Тобто у разі виготовлення техдокументації на земельну ділянку школи застосовуйте КПКВК 1021 «Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок коштів місцевого бюджету». Якщо ж ідеться про техдокументацію для дитсадка, то застосовуйте КПКВК 1010 «Надання дошкільної освіти» тощо.

Який КЕКВ застосувати?

У питаннях обрання КЕКВ, традиційно, виходимо з економічної суті платежу та керуємося Інструкцією № 333*.

* Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

І в цьому питанні точно сумнівів немає, адже у п.п. 10 п. 2.2.4 Інструкції № 333 чітко визначено, що видатки на виготовлення технічної документації на земельні ділянки слід планувати і проводити за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».

Свого часу це підтвердили і фахівці Держказначейської служби у листі від 22.01.2021 № 16-11-11/1857.

До речі, про відображення витрат на виготовлення такої техдокументації в бухобліку читайте у матеріалі «Техдокументація на землю: обліковуємо витрати на виготовлення» // «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 40.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі