Теми статей
Обрати теми

Облаштування водостічної системи: за яким КЕКВ провести?

Станкус Тетяна, експерт журналу «Бюджетна бухгалтерія»
Необхідно закупити водостічну систему на суму 60 тис. грн. За яким КЕКВ можливо здійснити такі видатки?

В яку чергу провести видатки?

Передусім з’ясуємо, що собою являє водостічна система. Зазвичай це сукупність зовнішньо організованих елементів, створених для ефективного відведення дощової та талої води.

Для того, щоб провести будь-які видатки у період дії воєнного стану, в т. ч. на облаштування водостічної системи, слід визначити, в яку саме чергу їх можливо здійснити. З цією метою необхідно звернутися до норм Порядку № 590*.

* Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 09.06.2021 № 590.

Першочерговими незмінно залишаються видатки на національну безпеку й оборону. Тоді як переважна більшість видатків здійснюється у другу чергу. Вичерпний перелік таких видатків наведено у п. 19 Порядку № 590.

Серед видатків другої черги видатки на обладнання водостічної системи не передбачені. Тож такі видатки можна провести лише у третю чергу.

Також нагадаємо: будь-які видатки можуть бути проведені у другу чергу, якщо йдеться про оплату товарів, робіт і послуг за рахунок коштів і загального, і спеціального фондів, що відбувається в межах реалізації проєктів, виконання програм допомоги за підтримки ЄС, урядів іноземних держав, іноземних фінансових та донорських установ і міжнародних фінансових організацій, у т. ч. на умовах співфінансування.

Який КЕКВ застосувати?

У питаннях обрання КЕКВ традиційно виходимо з економічної суті платежу. При цьому слід керуватися Інструкцією № 333*.

* Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Обрання КЕКВ для планування та здійснення видатків на облаштування водостічної системи напряму залежатиме від подальшого відображення її в обліку.

Так, якщо водостічна система розглядатиметься як окремий об’єкт основних засобів, то витрати на створення такого об’єкта слід планувати і проводити за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» (п.п. 3.1.1 Інструкції № 333).

При цьому якщо всі видатки здійснюватимуться за одним договором одним підрядником, то і вартість обладнання, і витрати на доставку та монтаж водостічної системи слід планувати і здійснювати саме за КЕКВ 3110.

У разі ж якщо ви плануєте придбати систему окремо, а встановити її за окремим договором, тоді видатки на установлення слід планувати та здійснювати за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» (абз. 5 п. 1 п.п. 2.2.4 Інструкції № 333).

Натомість якщо встановлення водостічної системи розглядатиметься як поліпшення будівлі, тоді видатки на її облаштування необхідно здійснювати за КЕКВ 3132 «Капітальний ремонт інших об’єктів» (п.п. 8 п.п. 3.1.3.2 Інструкції № 333).

Висновки

  • Видатки на оплату облаштування водостічної системи можливо провести лише у третю чергу.
  • Обрання КЕКВ напряму залежатиме від подальшого відображення операцій з облаштування водостічної системи в бухгалтерському обліку.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі