Теми статей
Обрати теми

Відсутній дозвіл на твердопаливний котел: яка відповідальність?

Матвєєва Вікторія, експерт журналу «Бюджетна бухгалтерія»
Для опалення будівлі установа використовує твердопаливний котел. У зв’язку з цим подали декларацію зі сплати екоподатку, але й досі не отримали дозвіл на викиди в атмосферу забруднюючих речовин стаціонарними джерелами. Податківці стверджують, що ми не мали права використовувати котел без отримання такого дозволу. Чи дійсно це так? Чи передбачено чинним законодавством відповідальність за використання котла без отримання дозволу?

Дозвіл на викиди: чи обов’язково отримувати?

Опалювальний котел є стаціонарним джерелом забруднення, оскільки здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Тож перш ніж починати експлуатацію такого джерела забруднення, установа має отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин (далі — дозвіл). Про це чорним по білому зазначено в ч. 5 ст. 11 Закону № 2707*.

* Закон України «Про охорону атмосферного повітря» від 16.10.92 № 2707-XII.

Безпосередньо механізм отримання зазначеного дозволу передбачено Порядком № 302*. Так, для отримання дозволу на викиди необхідно:

Ексклюзивний матеріал
Увійдіть, щоб продовжити читання Щоб прочитати цю статтю повністю, будь ласка, увійдіть до свого акаунта або зареєструйтесь, якщо ви ще не з нами.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі