Теми статей
Обрати теми

Платні соціальні послуги

Станкус Тетяна, експерт журналу «Бюджетна бухгалтерія»
У сучасних умовах соціального захисту населення в Україні важливо забезпечити доступ до соціальних послуг не лише на безоплатній основі, а й через механізми платного обслуговування. Це дозволяє не тільки задовольнити попит на додаткові або підвищено-комфортні послуги, а й створити альтернативне джерело фінансування для бюджетних установ соціального спрямування. У цій статті детально розглянемо правові засади, організаційні механізми надання платних соціальних послуг, а також порядок розрахунку їх вартості.

Організаційні основи надання платних соціальних послуг

Територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (далі — терцентри) функціонують відповідно до вимог Типового положення № 1417*.

* Типове положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), затверджене постановою КМУ від 29.12.2009 № 1417.

Головне завдання терцентрів — надання соціальних послуг громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах і потребують підтримки. Такі послуги можуть надаватися як за місцем проживання особи, так і в умовах стаціонарного, денного або тимчасового перебування.

Окрім безоплатної допомоги, терцентри мають право надавати соціальні послуги на платній основі.

Водночас важливо розуміти: бюджетні установи можуть надавати лише ті види платних послуг, які прямо передбачені законодавством.

ВАЖЛИВО!

У разі надання платних послуг, не передбачених законодавством, усю суму отриманих за них коштів доведеться віддати до бюджету

На цьому свого часу наголошували фахівці Держказначейської служби у листі від 14.10.2011 № 16-04/918-2970.

Тож під час визначення видів дозволених до надання платних послуг установи соціального захисту повинні керуватися Переліком № 1417*.

* Перелік соціальних послуг, умови та порядок їх надання структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), затверджений постановою КМУ від 29.12.2009 № 1417.

Що ж до фінансової складової — кошти, отримані від надання платних послуг, належать до першої підгрупи першої групи власних надходжень бюджетних установ (ч. 4 ст. 13 БКУ*).

* Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 № 2456-VI.

Витрачати кошти цієї підгрупи можна на покриття витрат, пов’язаних з організацією та наданням послуг, які надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю.

Ексклюзивний матеріал
Увійдіть, щоб продовжити читання Щоб прочитати цю статтю повністю, будь ласка, увійдіть до свого акаунта або зареєструйтесь, якщо ви ще не з нами.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі