Теми статей
Обрати теми

На що звертати увагу при перевірці сформованих звітів

Редакція БК
Відповідь на запитання

На що звертати увагу при перевірці сформованих звітів

 

На початку цього року мені вперше довелося скористатися для складання фінансової та податкової звітності придбаною в листопаді минулого року програмою «1С:Бухгалтерія 7.7» Підкажіть, будь ласка, на які показники слід звертати особливу увагу у звітності, яку автоматично сформовано у програмі на підставі даних її інформаційної бази?

Ольга Н., м. Харків

Відповідає Сергій КАМЕНСЬКИЙ, консультант «Б & К»

 

Перевірку розрахованих автоматично кількісних та сумових показників можна здійснювати за допомогою стандартних звітів. Стисло розповімо, на що при цьому слід звернути увагу.

Декларація з податку на прибуток заповнюється не тільки на підставі даних за позабалансовими рахунками податкового обліку та аналітики за видом субконто «

Валовые доходы/расходы». Суми нарахованих та перерахованих податків і зборів вибираються безпосередньо з оборотів за субрахунками рахунків 64 і 65. Будь-яку з цих цифр можна перевірити стандартними бухгалтерськими звітами.

Декларація з ПДВ заповнюється за введеними до бази та проведеними податковими накладними. Тобто перевірити декларацію можна, роздрукувавши Реєстри отриманих та виданих податкових накладних. Якщо до бази введено додаток 2 до податкових накладних (Розрахунки коригування кількісних і вартісних показників), то за їх даними буде заповнено додатки до декларації. Крім того, нагадаємо, що при торгівлі вроздріб немає необхідності формувати «вихідні» податкові накладні: інформація про продажі вибирається безпосередньо з документів «

Розничная накладная».

Баланс заповнюється на підставі сальдо бухгалтерських рахунків згідно з П(С)БО 2. Перевірити баланс можна, порівнявши його з оборотно-сальдовою відомістю. Зверніть увагу: багато рядків балансу містять розгорнуте сальдо. При формуванні оборотно-сальдової відомості не забудьте в її настройках вказати виведення розгорнутого сальдо за субрахунками та субконто.

Крім того, якщо ви не використовуєте субрахунки 371 і 681 для обліку авансів (передоплат), суми отриманих і виданих авансів у розрізі контрагентів відображено за кредитом субрахунку 361 та дебетом субрахунку 631 відповідно. Проте субрахунок 361 зазначено у Плані рахунків програми як активний, а субрахунок 631 — як пасивний. Нехарактерні для цих субрахунків залишки не враховуються при побудові регламентованого звіту «Баланс». Актив балансу не дорівнюватиме пасиву, і такий звіт доведеться відкоригувати вручну.

Важливо!

Перед побудовою всіх звітів необхідно закрити робочий період. Якщо ви спробуєте автоматично побудувати баланс, не виконавши закриття робочого періоду, актив з пасивом у вас не зійдуться!

Для розшифровки показників Звіту про фінансові результати та інших фінансових звітів використовуються дані аналітичного обліку за субконто «

Виды деятельности» та «Виды затрат». Проконтролювати їх можна за допомогою оборотно-сальдової відомості за рахунками, аналізу субконто та інших стандартних звітів.

При формуванні Розрахунку єдиного податку в документах «

Банковская выписка», «Приходный кассовый ордер» та «Расходный кассовый ордер» аналізується значення реквізиту «Вид прихода/расхода денег». Якщо реквізит установлено у відповідне значення («Выручка…», «В связи с ведением хоз. деятельности» тощо), суми з документів переносяться до звіту. При побудові звіту використовуються також дані за субрахунком 6417 «Расчеты по единому налогу». Нагадаємо, що нарахування єдиного податку (Кт 6417) вноситься до бази ручною операцією, його перерахування (Дт 6417) — документом «Банковская выписка».

Для правильного складання звітів із зарплати працівників дуже важливо правильно вести аналітичний облік. Фонд оплати праці за місяць та його виплата визначається за значенням другого виду субконто, підключеного до субрахунку 661 — «

Месяц начисления ЗП». Перевіряти аналітику зручно за допомогою оборотно-сальдової відомості за субрахунком 661, розгортаючи сальдо у зворотному порядку: за місяцями нарахування зарплати (субконто 1), а потім — за працівниками (субконто 2). По субконто «Месяц начисления ЗП» не повинно бути від’ємного сальдо та не повинно бути залишків, якщо заробітну плату виплачено.

На завершення зауважимо, що звіти автоматично заповнюються згідно із законодавчою та нормативною базою, але у припущенні, що облік ведеться в межах типової конфігурації «1С:Бухгалтерії для України» звичайним способом і жодних специфічних особливостей не має. Якщо ваша конфігурація програми доопрацьована під специфіку конкретного підприємства, унаслідок чого ваш облік має важливі особливості, можлива некоректна або перекручена побудова регламентованих звітів.

 

У будь-якому разі правильність заповнення регламентованих звітів слід проконтролювати.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі