Теми статей
Обрати теми

Помилки при складанні запиту до Єдиного реєстру податкових накладних в OPZ

Редакція БК
Стаття

Помилки при складанні запиту до Єдиного реєстру податкових накладних в OPZ

 

img 1

На адресу редакції від наших читачів надходить багато листів із запитаннями щодо розшифровки помилок, які видає програма «Податкова звітність» (OPZ) при перевірці структури сформованого запиту до Єдиного реєстру податкових накладних. Тому сьогодні ми розглянемо ті помилки, з якими найчастіше стикаються користувачі.

Відповіді підготувала

Олександра ВІНЦЕВИЧ , радник податкової служби ІІІ рангу

 

Отримали від постачальника податкову накладну, в якій сума ПДВ перевищує 100 тис. грн. У програмі «Податкова звітність» (OPZ) вирішили сформувати запит до Єдиного реєстру податкових накладних, тобто сформувати бланк

J1300101 «Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних». Начебто все заповнив правильно (більшість показників у бланку заповнилась автоматично), але при перевірці структури програма видає таку помилку: «Документ не пройшов перевірку структури: Error parsing "as integer datatype. The element: ‘HKSTI’ has an invalid value according to its data type.» Я навіть роздрукував цей заповнений запит на папері — усі необхідні показники є в наявності. Що це може означати?

 

Упевнені, що ви зробили все правильно, але в цьому бланку є одна особливість, яка закладена в нього розробниками програми «Податкова звітність» (OPZ), і про неї треба знати.

Річ у тому, що у вказаному бланку є рядок, який має назву «

Код та назва органу державної податкової служби України». Як бачите, назва рядка свідчить про його єдність, але, незважаючи на те, що над словами «назва органу державної податкової служби України» відображається і код податкового органу, в якому зареєстроване ваше підприємство, і назва цього податкового органу (наприклад, «2652 ДПІ У ДЕСНЯНСЬКОМУ Р-НІ М.КИЄВА»), ліворуч можна побачити ще один порожній блакитний прямокутник (він розташований над словами «Код та»).

Якщо його не заповнити, то програма видасть ту помилку, з якою ви стикнулись. Заповніть у ньому код державної податкової інспекції, в якій зареєстроване ваше підприємство, — і програма більше не буде видавати помилки.

У паперовому варіанті зазначеного бланка, на жаль, код податкового органу в рядку «

Код та назва органу державної податкової служби України» буде вказаний двічі. Сподіваємось, що з часом розробники програми «Податкова звітність» (OPZ) це виправлять.

 

У програмі «Податкова звітність» (OPZ) заповнила запит до Єдиного реєстру податкових накладних. Зробила перевірку структури, але програма видала мені помилку: «

Документ не пройшов перевірку структури: pattern constraint failed. The element: ‘HEMAIL’ has an invalid value according to its data type.». Не можу зрозуміти, що це означає?

 

Програма підказує вам, що ви не заповнили показник у рядку «

Електронна адреса покупця». Як тільки ви його заповните, то програма при перевірці структури перестане видавати цю помилку.

До речі, радимо всім платникам податків заповнювати e-mail в «

Персональних настройках» одразу, коли в програмі «Податкова звітність» (OPZ) формуються дані про платника податків. Це позбавить їх від зайвого ручного набору цього показника в тих бланках документів, в яких цей показник є обов’язковим для відображення, наприклад у бланку «Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних» (J1300101 — для юридичних осіб, F1300101 — для фізосіб-підприємців), адже якщо його зазначити під час заповнення даних у «Персональних настройках», то e-mail відображається у бланках звітності та у запитах автоматично.

 

У формі

J/F 0217101 «Уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок» у верхньому вікні неможливо показати його як самостійний документ, а лише як додаток до декларації. Як бути?

 

Дійсно, у разі відкриття бланка документа «

Уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок», який для юридичних осіб має номер J0217101, а для фізичних осіб — підприємців — F0217101, відкривається бланк, в якому зверху праворуч хоча й написано, що він може бути і самостійним документом, і додатком до декларації, блакитне поле навпроти слів «самостійний документ» відсутнє. А навпроти слів «додаток до декларації» вже стоїть готовий хрестик без можливості щось змінити.

Річ у тому, що розробниками програми «Податкова звітність» (OPZ) бланки, які мають номери

J0217101 та F0217101, одразу були створені як додатки до декларації з ПДВ.

Якщо вам необхідно створити Уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок як самостійний документ, то слід пошукати бланк цього документа під іншим номером. Це бланки

J0217003 (для юридичних осіб) та F0217003 (для фізичних осіб — підприємців).

У «

Довіднику документів» бланк Уточнюючого розрахунку з ПДВ J/F 0217101 (як додаток до декларації з ПДВ) знаходиться разом із іншими додатками до декларації, а от бланк Уточнюючого розрахунку з ПДВ J/F 0217003 (як самостійний документ) знаходиться значно нижче у переліку документів, які пов’язані з податком на додану вартість.

При цьому розробники програми спеціально зазначили в переліку «Довідника документів» наприкінці назв бланків уточнюючих розрахунків з ПДВ їх належність, тобто бланк J/F 0217101 має назву «Уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (додаток до декларації)», а бланк J/F 0217003 — «Уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (самостійний документ)».

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі