Як працюючи в «1С» отримати дані контрагентів із бази податкової інспекції
![]() | Сьогодні ми розглянемо існуючі обробки для «1С:Бухгалтерії 8», призначених для отримання докладної інформації про юридичних та фізичних осіб, зареєстрованих в інформаційних базах податкової інспекції України. Андрій КРУПЕНЯ, інженер-програміст підприємства ТОВ «Рівнетеплоенерго» |
Обробка «Получить данные ГНАУ»
Ця обробка існує для двох платформ «1С:Підприємства» — 8.1 і 8.2. Їх можна знайти на сайті Інфостарт (http://forum.infostart.ru/forum24/topic34912/) або в блозі (http://zanoga.rv.ua/2012/07/blog-post.html). Вона призначена для отримання детальної інформації про юридичних та фізичних осіб, зареєстрованих в інформаційних базах податкової інспекції України.
Установити обробку нескладно, для цього існує два способи. Перший — запустити базу «1С» та натиснути команду «Файл → Открыть», у вікні, що з’явилося, знайти файл обробки та відкрити його. Другий спосіб — запустити базу «1С», зайти в меню «Сервис → Дополнительные отчеты и обработки → Дополнительные внешние обработки» та в довіднику «Дополнительные внешние обработки» натиснути кнопку «Добавить» (рис. 1).
У вікні «Регистрация внешней обработки» відкрити зовнішню обробку та зберегти зміни (рис. 1). Обробку буде додано в довідник, ви зможете завжди знайти її там. Розглянемо інтерфейс обробки (рис. 2):
1 — основні закладки обробки. Перша — «Данні» — призначена для внесення даних або пошуку за заданими параметрами. Друга — «Проксі» потрібна для настройок підключення обробки до Інтернету;
2 — поле для відбору контрагентів за довідником «Контрагенты» та перевірки їх за базою ДПАУ;
3 — вибір типу контрагента. Одне з обов’язкових полів для заповнення, щоб розпочати пошук інформації щодо контрагента, який цікавить;
4 — введення коду підприємства;
5 — інформацію щодо контрагента буде відображено в цих полях. Вони не є обов’язковими для заповнення;
6 — вибір типу логічного об’єднання параметрів;
7 — посилання на сайти контролюючих органів;
8 — починає пошук інформації щодо контрагента;
9 — оновлює дані, якщо було заповнено поле (2) або потрібно додати інформацію щодо контрагента з параметрами в полях (3 — 4).
У закладці «Проксі» (рис. 3) потрібно вказати параметри підключення до Інтернету (якщо у вас використовується проксі-сервер). Цю інформацію підкаже ваш мережний адміністратор чи інтернет-провайдер.
Крім того, ви самі можете продивитись, чи використовує ваш браузер (Internet Explorer, Opera) підключення до Інтернету через проксі-сервер. Для Internet Explorer це можна зробити так:
1. Запустіть програму Internet Explorer.
2. У меню «Сервис» виберіть «Свойства обозревателя», вкладку «Подключения».
3. Клацніть по кнопці «Настройка сети» (рис. 4).
4. У діалоговому вікні, що з’явилося, ви побачите поля з адресою проксі та порт (рис. 4) — вони потрібні для підключення, а пароль і логін будуть тими самими, які ви використовуєте для авторизації підключення. Якщо ці поля порожні, то в обробці у вкладці «Проксі» ви можете нічого не заповнювати (рис. 3).
Для браузера Opera порядок дій буде дещо іншим:
1. Відкрийте браузер та натисніть у верхньому меню «Инструменты», у випадному меню виберіть пункт «Настройки».
2. У вікні, що з’явилося, перейдіть на закладку «Дополнительно».
3. У меню ліворуч виберіть пункт «Сеть» (рис. 5).
4. Потім натисніть кнопку «Прокси-серверы» (рис. 6) та у вікні, що з’явилося, знайдіть пункт, позначений на рис. 6 галочкою. На рис. 6 у полі «HTTP» (стрілка 1) буде вказана адреса проксі-сервера та порту. Пароль і логін будуть такі, як при авторизації інтернет-підключення. Якщо ці поля порожні, то в обробці у вкладці «Проксі» можна нічого не заповнювати.
Розібравшись з настройками проксі-сервера, можна приступити до роботи з обробкою.
Обробка «Проверка контрагентов через сайты ГНАУ»
Цю обробку можна скачати за посиланням http://zanoga.rv.ua/2012/07/blog-post.html . За допомогою цієї обробки ви зможете перевірити контрагентів, які занесені до довідника «Контрагенты». Вибравши контрагента з довідника та заповнивши вкладку «Прокси» (рис. 7), ви можете перевірити дані цього контрагента.
Заповнення вкладки «Прокси» аналогічне до попередньої обробки. Тільки порт потрібно вказувати не в окремому полі, а через двокрапку і без будь-яких пробілів, наприклад, адресу проксі-сервера 192.168.1.1, порт — 3128, слід указати так — 192.168.1.1:3128. Значення проксі-сервера можна зберегти, щоб більше не повторювати введення. Для цього на закладці «Прокси» натисніть кнопку «Действия», варіант «Сохранить значения».
Результат перевірки ви отримаєте в друкованій формі (рис. 7).
Якщо у вас виникнуть запитання щодо цих обробок, пишіть на адресу ak.zanoga.blog@gmail.com .