Теми статей
Обрати теми

Заборона значень, що повторюються, в Excel 2010

Редакція БК
Відповідь на запитання

Заборона значень, що повторюються, в Excel 2010

 

Шановні працівники «Б & К»! Допоможіть вирішити таку проблему. Є база даних у форматі MS Excel. Відомо, що в певній колонці цієї бази повинні знаходитися унікальні значення. Потрібно зробити так, щоб при її заповненні Excel автоматично перевіряв цю колонку та в разі, коли введене значення вже є в базі даних, — видавав повідомлення про помилку. Працюю з програмою Excel 2010. Спасибі.

Кирило Воєводін, головний бухгалтер, м. Харків

Відповідає Микола КАРПЕНКО, канд. техн. наук, доцент кафедри прикладної математики та інформаційних технологій Харківської національної академії міського господарства

 

В Excel є різні способи вирішення цієї проблеми. Найпростіший — скористатися вбудованою системою контролю правильності значень. Пропоную застосувати її до таблиці, фрагмент якої наведено на рис. 1. У цій базі є перелік співробітників, їх табельні номери та сума виручки. І зараз ми зробимо так, щоб при поповненні списку Excel перевіряв значення в колонці «Таб №» та, якщо в ній будуть однакові значення, — попередив нас про це. Робимо так:

1. Відкриваємо Excel 2010, завантажуємо документ (рис. 1).

img 1

2. Клацаємо лівою кнопкою миші по заголовку колонки «A» (виділяємо весь стовпець).

3. Викликаємо в меню «Данные». Стрічка набере вигляду, як показано на рис. 2.

img 2

4. У групі «Работа с данными» клацаємо по іконці «Проверка данных». Відкриється вікно «Проверка вводимых значений», як наведено на рис. 3.

img 3

5. На вкладці «Параметры» клацаємо по значку випадного списку «Тип данных:» та вибираємо варіант «Другой».

6. У полі «Формула:» вводимо: «=СЧЁТЕСЛИ(A:A;A1)=1» (рис. 3).

7. Переходимо на закладку «Сообщение об ошибке». У поля «Заголовок:» та «Сообщение:» вводимо текст повідомлення про помилку, як показано на рис. 4. Цей текст з’являтиметься кожного разу при спробі ввести значення, що повторюється, у стовпець «A» (колонка «Таб №» у базі даних).

img 4

8. У вікні «Проверка вводимых значений» натискуємо «ОК». Готово.

Тепер кілька слів щодо формули. Розглянемо її роботу стосовно комірки «A1». Формула бере вміст із «A1» та рахує, скільки разів зустрічається це значення в межах колонки «A». Якщо кількість повторень перевищить «1», спрацює механізм перевірки значень, що вводяться, Excel повідомить про помилку та заблокує введення даних.

У цьому випадку принциповими є два моменти. Перший — це спосіб адресації блока для перевірки значень. Ми для цього використали адресу колонки (вираз «A:A»). Це зроблено для того, щоб дістати можливість записувати до бази нові значення аж до кінця робочого листа. При цьому перевірка дублікатів працюватиме правильно.

Другий момент полягає в тому, що як критерій потрібно вказувати першу комірку бази даних, тобто «A1». На перший погляд у такому вигляді формула виконає зайву перевірку, оскільки в комірці «A1» знаходиться текст заголовка «Таб №» (рис. 1). І жодних збігів цього тексту з іншими комірками в колонці «A» не повинно бути за визначенням. У принципі так воно й є. Але якщо у формулі як критерій вказати, наприклад, «A2», то перевірка значень, що повторюються, відбуватиметься тільки в межах заповненої області бази даних. А це нам не підходить.

З формулою ми розібралися. Час подивитись, як це виглядає на практиці. Робимо так:

1.  Відкриваємо базу даних, як наведено на рис. 1.

2.  До будь-якої комірки колонки «A» вводимо значення табельного номера, що повторюється. Наприклад, в «A3» друкуємо текст «00001».

3.  Натискуємо «Enter» або клацаємо по будь-якій комірці робочого листа. З’явиться вікно з попередженням про помилку, як показано на рис. 5. У цьому випадку ми можемо відмінити введення значення або виправити його та натиснути кнопку «Повторить».

img 5

Той самий ефект ми отримаємо при спробі ввести однаковий табельний номер в будь-якому місці колонки «A».

При поточних настройках (вікно на рис. 4) можливість ввести дублікати повністю заблокована, оскільки параметр «Вид:» установлено в положення «Останов». Це можна змінити. Наприклад, якщо вибрати зі списку варіант «Предупреждение» чи «Сообщение» (рис. 4), то в разі запису значень, що повторюються, система видасть повідомлення про помилку. Проте у вікні на рис. 5 з’являться додаткові кнопки, щоб розблоковувати введення даних. Отже, Excel попередить про можливу помилку, але за бажанням значення все ж можна буде записати до бази даних. І останній момент.

Важливо! Система перевірки правильності значень працює тільки при заповненні таблиці з клавіатури. Вставку даних через буфер обміну вона не контролює.

Для вирішення такого завдання знадобиться задіяти програму на мові VBA. Але це матеріал для однієї з наступних статей.

 

Успішної роботи! Чекаю ваших листів, пропозицій та зауважень на bk@id.factor.ua, nictomkar@rambler.ru або на форумі редакції.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі