Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Про облік обсягів роздрібного продажу товарів за формою № 3-торг

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Грудень, 2008/№ 51
Друк
Лист від 29.10.2008 р. № 08/1-3/221

Форма № 3-торг:

до якого рядка потрібно включати обороти за платіжними картками — роз’яснює Держкомстат

 

Лист Державного комітету статистики України від 29.10.2008 р. № 08/1-3/221

«Про облік обсягів роздрібного продажу товарів за формою № 3-торг»

 

У

листі, що коментується, Держкомстат роз’яснив порядок заповнення рядка 103 «продаж за безготівковим розрахунком» форми статистичного спостереження № 3-торг «Звіт про продаж і запаси товарів у торговельній мережі та мережі ресторанного господарства».

Згідно з

п. 2.1 Інструкції щодо заповнення цієї форми, затвердженої наказом Держкомстату від 26.07.2005 р. № 209, до рядка 103 включається торговельний оборот за безготівковим розрахунком (із загального обсягу роздрібного товарообороту). Але є одна проблема. Незрозуміло, чи потрібно в цьому рядку зазначити обсяг продажу з використанням банківської платіжної картки? Справа в тому, що згідно з Інструкцією про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженою постановою Правління НБУ від 21.01.2004 р. № 22, платіжні картки не належать до засобів безготівкового платежу. Їх названо спеціальним платіжним засобом. А от відповідно до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637 , оплату за допомогою платіжної картки не може бути віднесено і до готівкових розрахунків.

Держкомстат пропонує вирішити цю проблему таким чином.

Починаючи з 2009 року (і далі), у формі № 3-торг з’являться нові рядки для докладнішого розшифрування показників торговельного обороту*. Зокрема, для платіжних карток буде передбачено окремий рядок 106.

* Нову форму № 3-торг затверджено наказом Держкомстату від 27.06.2008 р. № 216. Крім того, наказом Держкомстату від 03.10.2008 р. № 364 унесено зміни до Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 3-торг.

А от прямої відповіді, як слід заповнити форму № 3-торг за 2008 рік, на жаль, Держкомстат не дав. Він послався лише на те, що за роз’ясненнями про віднесення розрахунків з продажу товарів за допомогою спеціальних платіжних засобів (платіжних карток) до безготівкових чи готівкових розрахунків слід звернутися до Нацбанку. Але виходячи з того, що з нового року форму № 3-торг буде оновлено (зокрема, у ній з’явиться спеціальний рядок для платіжних карток), можна дійти висновку, що Держкомстат розрахунки з використанням платіжних карток не відносить до безготівкових розрахунків. Крім того, в оновленій формі з’явиться ще один новий рядок — 107. У ньому з 2009 року слід відображати обсяг роздрібного продажу товарів за кредитними договорами.

Також нагадаємо, що форму № 3-торг за звітний рік слід подати не пізніше 25 січня. Оскільки 25 січня 2009 року припадає на неділю, то форму № 3-торг за 2008 рік рекомендуємо подати не пізніше п’ятниці — 23 січня 2009 року.

Темі розрахунків з використанням банківських платіжних карток також присвячено статтю «Розрахунки БПК через РРО в торговельній точці» (див. с. 39 цього номера газети).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць