Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Калейдоскоп документів. Методрекомендації щодо бухобліку основних засобів та запасів — є зміни

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Червень, 2008/№ 22
Друк
Калейдоскоп документів від 31.03.2008 р. № 498

Методрекомендації щодо бухобліку основних засобів та запасів — є зміни

 

Зовсім недавно ми повідомляли про зміни, що відбулися в бухобліку основних засобів та запасів (див. статтю «Бухоблікові новації-2008: коментуємо наказ Мінфіну-2008 // «БТ», 2008, № 14, с. 16).

Сьогодні Мінфіном приведено у відповідність до вимог стандартів бухобліку і Методрекомендації.

Зокрема, тепер і Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджені наказом від 30.09.2003 р. № 561 (далі — МР № 561), дозволяють включати до складу нерозподіленого прибутку (з одночасним зменшенням додаткового капіталу) величину перевищення сум попередніх дооцінок об’єкта основних засобів разом із сумою відновлення корисності над сумою зменшення корисності та попередніх уцінок ціни цього об’єкта щомісяця (щокварталу, раз на рік) у сумі, пропорційній нарахуванню амортизації (п. 38). Зауважимо, що в П(С)БО 7 «Основні засоби» така норма з’явилася ще наприкінці 2004 року.

Крім того, зміни внесено в додатків до МР № 561. Так, з п. 44 виключено записи щодо відображення переданого у фінансову оренду обладнання. При цьому додаток до МР № 561 доповнено п. 45, в якому наведено проводки щодо включення об’єкта основних засобів, підготовленого до продажу, до групи вибуття.

Що стосується змін у Методичних рекомендаціях з бухгалтерського обліку запасів, затверджених наказом Мінфіну від 10.01.2007 р. № 2, то вони зачепили тільки додаток 3 п. 18. Тепер відновлення раніше списаної величини вартості запасів унаслідок збільшення їх чистої вартості реалізації відображається по дебету рахунків запасів і кредиту рахункк 71 «Інший операційний дохід».

(Наказ Міністерства фінансів України від 31.03.2008 р. № 498)

 

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі