Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Якщо в розрахунковому періоді працівник був у відпустці «за свій рахунок»

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Червень, 2008/№ 22
Друк
Відповідь на запитання

Консультують фахівці редакції

 

Якщо в розрахунковому періоді працівник був у відпустці «за свій рахунок»

 

Працівник, який відпрацював понад 12 календарних місяців, іде у відпустку на 20 календарних днів з 23.06.2008 р. Як нарахувати відпускні, якщо до розрахункового періоду потрапили 10 календарних днів відпустки

без збереження заробітної плати за сімейними обставинами, надані працівнику згідно зі ст. 25 Закону про відпустки? Крім того, працівник працює в режимі неповного робочого тижня3 дні на тиждень. За розрахунковий період він відпрацював 151 день, і йому нараховано заробітну плату в сумі 21000 грн.

 

Розрахунковим періодом є період з червня 2007 року по травень 2008 року. На цей період припадає 9 святкових і неробочих днів (28 червня 2007 року, 24 серпня 2007 року, 1 і 7 січня 2008 року, 8 березня 2008 року, 27 квітня 2008 року (Великдень), 1 і 2 травня 2008 року, 9 травня 2008 року).

Час, протягом якого працівник згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працював і за ним не зберігався заробіток, виключається з розрахункового періоду

(абзац шостий п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100). Отже, час відпустки без збереження заробітної плати, наданої згідно зі ст. 25 і 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, виключається з розрахункового періоду при обчисленні відпускних. Якщо надається триваліша відпустка за свій рахунок, то ці дні не виключають***.

*** Пам’ятайте, що надання відпустки без збереження зарплати більшої тривалості, ніж передбачено у ст. 25 і 26 Закону про відпустки

, є порушенням трудового законодавства, навіть якщо її надали за обопільною згодою сторін. За ці дії роботодавця можуть притягти до адміністративної відповідальності за порушення трудового законодавства.

Із кількості днів розрахункового періоду

слід виключити також дні простою з вини підприємства (ст. 113 КодексУ законів про працю України від 10.12.71 р.). А от дні прогулів з вини працівника не виключають із розрахункового періоду, оскільки дні прогулів з вини працівника не можна вважати поважною причиною для відсутності на робочому місці.

 

Вікторія ЗМІЄНКО

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць