Теми статей
Обрати теми

На суму оплати послуг приватних нотаріусів та адвокатів внески на страхування на випадок безробіття не нараховуються

Редакція БТ
Відповідь на запитання

На суму оплати послуг приватних нотаріусів та адвокатів внески на страхування на випадок безробіття не нараховуються

 

Наше підприємство здійснює виплати приватним нотаріусам за вчинення нотаріальних дій та адвокатам за надані ними послуги (таких осіб не зареєстровано приватними підприємцями). Чи потрібно сплачувати внесок до Фонду безробіття із сум винагород за ці послуги?

 

Ні

, нараховувати і сплачувати внесок не потрібно.

Такі особи

належать до категорії осіб, які забезпечують себе роботою самостійно. При цьому перелік самозайнятих осіб, названих в абзаці третьому ст. 2, ч. 4 ст. 6 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. № 1533-III та в п.п. 2.1.4 Інструкції про порядок числення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Мінпраці від 18.12.2000 р. № 339 , не є вичерпним. Як самозайняті особи, нотаріуси та адвокати можуть сплачувати внески до Фонду безробіття самостійно на добровільних засадах.

 

Володимир КВІТКО,
заступник начальника відділу фінансового аналізу
фінансового управління Державного центру зайнятості

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі