Застосування знижених норм амортизації

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2009/№ 8
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Застосування знижених норм амортизації

 

Що потрібно зробити підприємству для того, щоб у 2009 році воно могло застосовувати норми амортизації менші, ніж законодавчо встановлені?

(м. Харків)

 

Відповідно до

п.п. 8.6.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» у редакції від 22.05.97 р. № 283/97-ВР платник податку може прийняти рішення про застосування інших, ніж визначені у цьому пункті, норм амортизації. Але вони не можуть перевищувати норми, визначені в цьому пункті.

Для застосування таких норм платник податку згідно з

п.п. 8.6.1 повинен:

1)

прийняти рішення про використання знижених норм амортизації до початку звітного податкового року. Підтвердженням цього факту може бути наявність такої умови в наказі про облікову політику підприємства;

2)

повідомити податковий орган про прийняття такого рішення. Для цього платник податку повинен разом із декларацією за I квартал звітного податкового року подати до податкового органу заяву про застосування знижених норм амортизації.

Слід зазначити, що знижені норми амортизації встановлюються на рік та застосовуються починаючи з початку року, а їх розмір протягом року є не змінним.

При заповненні підприємством, яке планує використовувати знижені норми амортизації,

декларації з податку на прибуток жодних труднощів виникати не повинно. Так, у таблиці 2 додатку К1/1 «Розрахунок амортизаційних відрахувань» до декларації передбачено рядки Б5 — Б8, в яких відображається, зокрема, і балансова вартість та сума амортизації стосовно тих основних фондів, щодо яких прийнято рішення про застосування інших (менших) норм амортизації, ніж установлено п.п. 8.6.1 Закону. На це вказують і податківці (коментар до наказу ДПАУ від 12.10.2005 р. № 448 // «Вісник податкової служби України», 2005, № 42).

Отже, у випадку коли підприємство до початку 2009 року прийняло рішення про використання знижених норм амортизації та подаватиме разом з декларацією за I квартал 2009 року (не пізніше 12 травня) заяву про застосування знижених норм амортизації до податкового органу, то таке підприємство має право застосовувати знижені норми амортизації протягом 2009 року.

 

Сергій ДЕЦЮРА

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд