Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Калейдоскоп документів. Установлено Порядок випробування ГМО у відкритій системі

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Червень, 2009/№ 22
Друк
Калейдоскоп документів від 02.04.2009 р. № 308

Установлено Порядок випробування ГМО у відкритій системі

 

Проведення державної апробації (випробувань)

генетично модифікованих організмів (далі — ГМО) у відкритій системі здійснюється виключно на підставі дозволу, що видається центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів. Таку вимогу встановлено ст. 13 Закону України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів» від 31.05.2007 р. № 1103-V (див. «Калейдоскоп документів» «З’явився Закон про створення, випробування, транспортування та використання генетично модифікованих організмів» // «БТ», 2007, № 27, с. 12).

У

зв’язку з цим Кабмін затвердив Порядок видачі дозволу на проведення державної апробації (випробування) генетично модифікованих організмів у відкритій системі.

Дозвіл

на державну апробацію (випробування) кожного ГМО видається безкоштовно юридичним та фізичним особам, діяльність яких пов’язана з ГМО, одноразово з урахуванням висновків екологічної та санітарно-епідеміологічної експертизи і лише після проведення дослідження безпеки ГМО. Дозвіл діє протягом держапробації, але не більше 5 років. Передача дозволу іншій юридичній або фізичній особі заборонена.

Для отримання

дозволу суб’єкт регулювання подає до Мінприроди відповідне клопотання. Мінприроди видає дозвіл протягом 45 днів після надходження клопотання. Дозвіл видається у 3 примірниках. Після завершення держапробації 1 примірник залишається в суб’єкта регулювання, 2 — у підприємства, установи чи організації, що здійснює таку апробацію, 3 — надсилається суб’єктом регулювання протягом місяця до Мінприроди. У п. 11 постанови наведено докладний перелік випадків, коли суб’єкту регулювання може бути відмовлено у видачі дозволу. Рішення про відмову у видачі дозволу або його скасування може бути оскаржено суб’єктом регулювання протягом 30 робочих днів у встановленому порядку.

Постанова

набрала чинності 01.06.2009 р.

(Постанова Кабінету Міністрів України від 02.04.2009 р. № 308)

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі