Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Виплата заробітної плати з виручки від реалізації здійснюється без обмежень

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Березень, 2009/№ 9
Друк
Відповідь на запитання

Виплата заробітної плати з виручки від реалізації здійснюється без обмежень

 

Чи можна підприємству виплачувати заробітну плату з виручки від реалізації за наявності податкового боргу?

(м. Одеса)

 

Чинне до 15.02.2005 р.

Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою правління НБУ від 19.02.2001 р. № 72 (далі — Положення № 72), містило заборону на виплату заробітної плати з виручки від реалізації за наявності податкового боргу. За таке порушення відповідно до абзацу четвертого ст. 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.95 р. № 436/95 (далі — Указ № 436) на підприємство (підприємця) накладався штраф в розмірі здійсненої виплати.

Але з набранням чинності з 15.02.2005 р. нового

Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637 (далі — Положення № 637), яке замінило Положення № 72, норму, що обмежувала виплату заробітної плати з виручки за наявності податкового боргу, було виключено. Тому підприємства (підприємці) на сьогодні мають право виплачувати заробітну плату з виручки без обмежень. Таку думку підтримує і Нацбанк (лист НБУ від 01.04.2005 р. № 11-113/1077-3214).

Водночас в

Указі № 436 збереглася норма, що встановлює штраф за витрату готівки з виручки й інших касових надходжень (крім коштів, отриманих у банках) на виплати, пов’язані з оплатою праці, за наявності податкової заборгованості. Однак вона не застосовується, оскільки на сьогодні при витраті підприємством, що має податковий борг, готівки на оплату праці жодна законодавча норма не порушується, що говорить про те, що юридичних підстав для накладення штрафних санкцій немає. Нацбанк з такою точкою зору погоджується, про що вказав у листі від 18.12.2006 р. № 11-115/4668-13627 .

Отже,

для підприємств, які виплачують заробітну плату з виручки за наявності податкового боргу не існує жодних обмежень і до них не застосовуються штрафні санкції.

Нагадаємо, також терміни сплати соцвнесків і податку з доходів фізичних осіб із зарплати найманих працівників у разі виплати зарплати з виручки:

 

Вид виплат

ПДФО*

Внески до ПФ

Внески до ФТВП
(нарахування — 1,4 % ; утримання — 0,5 % — 1 %)

Внески до ФБ
(нарахування — 1,6 %; утримання — 0,6 %)

Внески до ФНВ
(нарахування — тариф)

нарахування

утримання

15 %

33,2 %

2 %

Аванс з виручки

Протягом банківського дня, наступного за днем виплати

У день виплати

Не пізніше 20-го числа місяця, наступного за місяцем, у якому видано аванс**

У строки, установлені для виплати заробітної плати за другу половину місяця

У день виплати доходу

Не пізніше наступного дня після виплати доходу***

Заробітна плата (за другу половину місяця) з виручки

Не пізніше 20-го числа місяця, наступного за місяцем, за який виплачується зарплата**

Не пізніше наступного дня після виплати зарплати

* ПДФО — податок з доходів фізичних осіб; ПФ — Пенсійний фонд України; ФТВП — Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності; ФБ — Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття; ФНВ — Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

** Гірничими підприємствами остаточний розрахунок зі сплати страхових внесків за базовий звітний період здійснюється не пізніше ніж через 28 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми якої нараховуються страхові внески.

*** Якщо термін сплати внесків до ФНВ припадає на вихідний, святковий чи неробочий день (при виплаті з виручки або в натуральній формі), то їх можна сплатити на наступний за вихідним або святковим робочий день (лист ФНВ від 02.06.2008 р. № 1010-07-1).

 

Сергій ДЕЦЮРА

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі