Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Якщо з ІІ кварталу забруднення навколишнього природного середовища не відбувалося, Податковий розрахунок все одно подається до кінця року

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Травень, 2009/№ 19
Друк
Відповідь на запитання

Якщо з ІІ кварталу забруднення навколишнього природного середовища не відбувалося,
 Податковий розрахунок все одно подається до кінця року

 

Підприємство у I кварталі 2009 року використовувало автомобіль у своїй діяльності, а з ІІ кварталу фінансово-господарська діяльність на підприємстві не ведеться. Як у цьому разі необхідно подавати податкову звітність стосовно збору за забруднення навколишнього природного середовища?

 

Слід звернути увагу, що єдині на території України правила встановлення нормативів збору, а також його справляння визначають

Порядок встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затверджений постановою КМУ від 01.03.99 р. № 303 (далі — Порядок № 303), та Інструкція про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затверджена наказом Мінприроди та ДПАУ від 19.07.99 р. № 162/379 (далі — Інструкція № 162).

Об’єктом обчислення збору для пересувних джерел забруднення є обсяги фактично використаних видів пального, у результаті спалення яких утворюються забруднюючі речовини (

п. 3.1 Інструкції № 162).

Згідно з

п. 6.2 Інструкції № 162 суми збору обчислюються платниками збору самостійно на підставі нормативів збору за викиди виходячи з кількості фактично використаного пального та його виду. Потім платник складає податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища та здає його до податкової інспекції

Зауважимо, що

податкові розрахунки складаються наростаючим підсумком з початку року, а базовий податковий (звітний) період збору дорівнює календарному кварталу (п. 7.2 Інструкції № 162 та п. 4 Порядку № 303).

Якщо в подальшому підприємство не буде забруднювати навколишнє природне середовище через використання автомобіля, то податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища

все одно необхідно здавати до кінця року, оскільки він здається наростаючим підсумком. При цьому у графі «Нарахований збір з початку року» в подальшому слід відображати суму збору за попередні звітні періоди, у графі «Підлягає сплаті за звітний період» — ставити прокреслення.

 

Наталія КИРПА,
 начальник відділу масово-роз’яснювальної роботи
 та звернень громадян ДПІ у Дніпровському районі м. Києва

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі