При контролі за виконанням вимоги «внески >= 1/3 зарплати» банки враховують тільки нарахування на зарплату

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Травень, 2009/№ 21
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

При контролі за виконанням вимоги «внески 1/3 зарплати» банки враховують тільки нарахування на зарплату

 

Які суми страхових внесків ураховуються банком як 1/ 3 коштів для виплати заробітної плати?

 

Відповідно до

абзацу другого ч. 12 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV установи банків приймають від страхувальників платіжні доручення та інші платіжні документи на видачу (перерахування) коштів для виплат заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання страхувальником платіжних документів про перерахування коштів для сплати відповідних сум страхових внесків або документів, що підтверджують фактичну сплату цих сум у порядку, визначеному правлінням ПФУ за погодженням із НБУ та центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

Відповідно до

п. 2 Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затвердженого постановою правління ПФУ від 07.04.2009 р. № 12-1 установи банків на період дії ставки страхових внесків у розмірі 33,2 % приймають від страхувальників платіжні доручення або грошовий чек на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону нараховуються страхові внески, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання страхувальником розрахункових документів про перерахування сум страхових внесків у розмірі не менше 1/3 коштів для виплати заробітної плати, зазначеної у платіжному дорученні або грошовому чеку.

Таким чином,

оскільки страхові внески у частині нарахувань та у частині утримань із заробітної плати перераховуються відповідно двома окремими платіжними документами, у розрахунок суми страхових внесків (у розмірі 1/3 від суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної у платіжному дорученні або грошовому чеку), банку слід приймати тільки суму, що зазначена в одному платіжному документі — на перерахування страхових внесків у частині нарахувань (33,2 %).

 

Людмила ПОЛЬОВИК,
 начальник відділу по роботі з платниками
 обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд