При перерахунку транспортного податку у 2009 році можна використовувати роз’яснення ДПАУ 2005 року

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Травень, 2009/№ 21
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

При перерахунку транспортного податку у 2009 році можна використовувати роз’яснення ДПАУ 2005 року

 

Чи можна при проведенні перерахунку податку з власників транспортних засобів у зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» щодо ставок податку» від 05.03.2009 р. № 1075-VI використовувати викладений у листі ДПАУ від 02.11.2005 р. № 21971/5/17-2245 алгоритм перерахунку та порядок заповнення уточненого Розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів?

 

Раніше (у 2005 році)

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2005 рік» та деяких інших законодавчих актів України» від 25.03.2005 р. № 2505-IV було також змінено (збільшено) ставки податку з власників транспортних засобів таким чином, що зазначений Закон набув чинності з 31 березня 2005 року, тобто після закінчення граничного строку подання Розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2005 рік. При цьому ДПАУ був рекомендований порядок перерахунку сум податку зі строків сплати, що не настали, викладений у листі ДПАУ від 02.11.2005 р. № 21971/5/17-2245.

Цього разу (у поточному 2009 році)

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 05.03.2009 р. № 1075-VI (далі — Закон № 1075-VI) було змінено (зменшено) ставки податку на деякі види легкових автомобілів (код 8703). Цей Закон набув чинності з 26 березня 2009 р., тобто також, як і раніше — після закінчення граничного строку подання Розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2009 рік.

Ураховуючи це, обчислення податку з власників транспортних засобів в 1 кварталі 2009 року за транспортні засоби, що були обліковані юридичними особами на початок поточного року проводиться відповідно до

ст. 6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11.12.91 р. № 1963-ХII за ставками податку, які набули чинності відповідно до Закону № 797-VI. Про це йшлося в листі ДПАУ від 29.04.2009 р. № 9001/7/17-0317*.

* Див. ком. «Транспортний податок за зниженими ставками потрібно перерахувати починаючи з другого кварталу» // «БТ», 2009, № 18, с. 9.

Таким чином, оскільки наявна ситуація зі зміною ставок податку не відрізняється істотно від ситуації 2005 року, при проведенні перерахунку податку у 2009 році можна використовувати рекомендації, викладені у

листі ДПАУ від 02.11.2005 р. № 21971/5/17-2245, щодо порядку проведення перерахунку та заповнення уточненого Розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

 

Павло РЯБОКЛЯЧ,
 головний державний податковий ревізор-інспектор
 відділу адміністрування майнових податків
 Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПАУ

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд